Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fendert vennék, Telét vagy...

Fendert vennék, Telét vagy Stratot, esetleg Superstratot ha jó a deal. gsfanatic / gitárshop tapasztalataitok vannak? Tényleg megveszik őket ennyiért?

Figyelt kérdés

Végiggörgettem az ajánlatokat és megdöbbenve nézem, hogy 1-2 kivétellel mindenki ugyanannyiért árulja a hangszerét mint amennyiért kapsz egy hasonló kategóriájút hangszerboltból beállítva, zsírújan. 200e egy 10 éves mexikóiért? 400ért egy alap amerikai? Konkrétan ennyibe kerülnek újonnan, sőt olcsóbb ha az áfát nem számolom bele. Ezeket tényleg megveszik ennyiért vagy azért vannak kitéve, ha valakinek kell, az viheti?

Ne értsen félre senki, az égvilágon semmi bajom nincs azzal, hogy valaki nem akar bukni, vagy adott esetben nyerészkedne is. Ő dolga, nem kötelező megvenni. Az érdekelne csak, hogy tényleg vannak olyanok akik ezeket megveszik ennyiért?



2021. febr. 13. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az esetleges módosítások miatt árulják drágán. (hangszedők cseréje, stb.)

Persze ettől még nem ér annyit, de ahogy te is mondtad, nem akarnak bukni rajta.

2021. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress rá a konkrét típusra hogy mennyibe kerül, rengetegféle van és sokat befolyásol a gyártási év is, illetve egyéb tényezők is.(hangszedők cseréje, felújított stb.)

Így csak random rákeresve Fender Tele gitárra, azt néztem hogy simán reális például ezért 600 ezer Ft:

[link]

Ha szétnézel külföldön ott sem kapod meg olcsóbban, sőt:

[link]

[link]

Nyilván van rá vevő, de ez is egy rétegtermék. Hobbicélra nem igen vesznek ilyen drága és "profi" gitárokat így maradnak a zenészek akiknek ez munkaeszköz és simán kifizetnek ennyit érte.

Ha Fendert vennél rendesen ki kell nyitni amúgy is a pénztárcát meg egyrészt nagyon drágán mennék, másrészt tényleg nagyon jó minőséget képviselnek.

Aztán a forma rajtad áll hogy mire használod, részemről SuperST mert azt a formát szeretem de például annak alacsony az esélye hogy a GSfanatic-n kívül kapni fogsz máshonnan ilyen gitárt. Szóval árulhatják bármilyen nagyságrendbe, akinek ez kell "megéri".

2021. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából ez megerősít abban, hogy újonnan kéne inkább hangszert venni, legalább támogatom a hangszerboltosokat is meg a gyártót. De tényleg figyelni fogom ezeket a hirdetéseket, eltűnnek -e (megveszik). Mert fenntartásaim vannak azért ezzel kapcsolatban.

Ezelőtt 15 évvel sokkal jobban pörgött a piac, tényleg jó áron lehetett nagyon jó hangszerekhez hozzájutni. Még a hangmester.hu fórumán keresgélős időre gondolok - nem tudom ez mond e bármit is valakinek.

2021. febr. 13. 17:30
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 én értem ha egy ritkaságról van szó, akkor ahhoz embernek ki kell nyitnia a pénztárcáját. Én amúgy sem ebben az árkategóriában gondolkozok. Inkább az 1000 euro környékén.

Ezen a fronton viszont nem feltétlen érzem jó ajánlatnak a 10éves MIM fendereket 200 ezerért.

2021. febr. 13. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!