Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Még egy ukulelés kérdés:...

Még egy ukulelés kérdés: melyik fajta a legideálisabb "hétköznapi" használatra?

Figyelt kérdés

Ahogy nézegettem természetesen láttam a fajtákat, de melyiket érdemes választani, ha pl dalokat akarok vele játszani gyerekeknek, magamnak, barátoknak, táborokban, programokon, ének mellé, stb.?

Illetve melyik hangterjedelem a legideálisabb? A szoprán ukulelét néztem, de nem vagyok ezen a téren jártas ilyen mélységben.

Ki mit ajánlana?

(Zenei téren nem vagyok kezdő, csak ennél a hangszernél.)

:)



2021. febr. 15. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre nincs kimondott recept, azt a méretet válaszd ami a legkényelmesebb :)
2021. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hangterjedelemben melyik áll legközelebb a hétköznapokban használt hangokhoz? (Tehát nem extra mély vagy extra magas hangok.)
2021. febr. 16. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincsenek köztük ennyire extra különbségek, a szoprán az aminek kicsit magasabb hangja van, de az sem nagyon kirívó.

Én azért javasolnám inkább a koncertet vagy a tenort, mert hosszabb a fogólapjuk, több bund van rajtuk, szerintem kényelmesebb rajta játszani, számomra a szoprán túl kicsi. De ha van lehetőséged, menj el egy hangszerboltba, és ott meg tudod nézni hogy melyik áll kézre.

2021. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez lemaradt:

[link]

Meg tudod hallgatni köztük a különbséget.

2021. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket! Mindenképp tervezek hangszerboltba menni, csak az a probléma, hogy a közelben nincsen, így gondoltam mielőtt el tudok menni, utánajárok, amennyire tudok, hogy mit is akarok. :)
2021. febr. 17. 09:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!