Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Menny idő, amíg gitáron...

Menny idő, amíg gitáron eljutok olyan szintre, amikor már saját magamtól tudok jammelni/saját szólót kitalálni ?

Figyelt kérdés

Pár éve gitározok, de itthon.

Magamnak vettem a gitárt, itthon senki sem ért hozzá, suliban meg csak 2 gyerekről tudtam aki játszik (valamilyen szinten) de őket nagyon nem bírom.

Tehát nagyon senkitől nem tudtam tanácsokat kérni.

Talán 2013-14óta gitározgatok.

Idő közben rábukkantam, arra hogy vannak tabok, és azóta onnan (is) tanulgatok.

Amik meg nincsenek fent, azokat lehallgatom.

Ilyenek a pl a P.mobil számok, meg a live verziók.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék eljutni olyan szintre, hogy azt nátszom amit akarok, ami szól a fejemben ?

(Nem sokszor szokott, csak néha :D bizonyos esetekben, de akkor meg nem tudom lejátszani, illetve én sokkal gyorsabban hallom a zenét/képzelem el, és én nekem meg nem megy, nem tudom lefogni).


Én eddig csak itthon, élő segítség nélkül, magamnak hobbi szinten játszogattam.

És már pár kedvenc zenémet le is tudom jászani, szólóval.

(Az már csak a legkevesebb, hogy én eleve a "szólózás" miatt kezdtem el gitározni, szóval szólóból sokkal többet tudok, mint egész számokból :D)

De ennek ellenére sem megy még magától :/


Illetve még egy kiegészítő kérdés.

Ezzel a képességgel, hogy tudom kb 30 zene szólóját (amit így hirtelen fejben összeszámoltam) amiben persze nem csak 1 db szóló van, mint pl a Sweet child o mine.

És megint csak hirtelen plusz minusz valamennyi, tehát 10 számot végig.

Szóval ezzel a képességgel szerintetek már érdemes lehet összehozni egy bandát, hogy együtt gyakoroljunk ?

Vagy ez még kevés ?

Van sok hiányosságom, lassan váltok akkordot, nem mozog a kezem valami gyorsan, és amikor tanulok, és lehallgatom egy zene szólóját, elég sokáig tart még :D



(Nagyon örülnék annak, ha válaszolnának a hozzáértők akik itt vannak!! Tényleg! )


Köszönöm!



2021. febr. 16. 03:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi rendszeres gyakorlás(nem játszás! hanem ujjgyakorlat,skálázás metronómra stb.)+lehetőleg egy tanár.
2021. febr. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mekkora a tehetséged. Évek is lehetnek, főleg ha nincs elég asszociatív, reflektív és ráérző képességed.
2021. febr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Waff ***** válasza:
100%

Itt gyk-n pedig sok gitáros 1-2 hónap rendszertelen gitározgatás után technikás, hosszú szólókat lejátszik... :))


Amúgy nem értem, ha még az akkprd váltások is döcögnek, hogy mennek a szólók?


Időpontot nyilván nem lehet mondani, attól függ mennyi munkaórát fektetsz az egész dologba. 7-8 éve kezdted, kérdés naponta mennyi időt szoktál rászánni?

Ennyi idő alatt azért egy nagyon jó haladó szintre lehet jutni.

Persze ha rendszertelenül, hébe-hóba gyakoroltál akkor az megint más tészta.

Fontos hogy minden nap, napi 1-2 órára azért vedd kezedbe a hangszert. Egy jó tanár tényleg nem ártana...habár ezekben a furcsa időkben már nagyon oda sem lehet menni, max online...

Szóval rendszeres, napi gyakorlás, már van alapod, ez jó, előbb utóbb menni fog,kitartás.

2021. febr. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, gyakorold napi rendszerességgel a különböző sablonokat, futamokat. Sokat segítenek hogy egyrészt az ujjaid edződjenek, másrészt fejben jobb legyél és könnyebben tudd lejátszani, amire gondolsz.

Valamint foglalkozz minél többet a ritmusjátékkal, mert a fülednek nagy segítség ha berögződnek a harmóniaváltások, a dalok dinamikai váltásai - a szólók is sokkal természetesebbek és ízesebbek lesznek így.

2021. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom javasolni, hogy fütyörészve imprózgass, lehetőleg ahol éred, bele a diktafonba, érdekeseket is meg unalmasakat is, és válogatás nélkül játszd el gitáron őket (lehet, egy jó app vagy inkább egy rendes pc-s szerkesztő kellhet hangnembe hozni), és végezz megfigyeléseket, mitől snassz a snassz, mitől fura a fura, mitől érdekes az érdekes, mitől bántó a bántó, és hogy lehet egyszerű ismételgetésen túl is érdekessé tenni a bántót vagy másképp rosszat... Nagyon sokat tud tanulni az agy a skálákkal beszélt nyelvezetről így, és egyre sajátosabban és érdekfeszítőbben válhat képessé igazi kis szónoklatokként nagyot rakni egy-egy álmodból felriasztott szólózós nekiveselkedésben is, a jól megtervezett nehézfegyvereidről már ne is beszéljünk... :)


Szerintem az is hoz egy kisebbfajta áttörést, amikor az ég adta világon mindent elkezdesz egy ilyen "benne foglalt pentaton(ok)hoz képest" értelmezni mint formát, és nem a konkrét skálát akarod váznak bekalapálni, hanem az éppen akkor ténylegesen fontos hangokhoz képest vagy hol teljesen kiszámítható, hol valami mellbevágó. Meg persze ami csak akarsz lenni a kettő között, sose feledkezve arról, hogy a valódi jó zenék mindig tartalmaznak, vagy legalábbis rejtenek magukban valamiféle zenei humort, ami valahogy a komplett élet lesz bennük.

2021. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 2 év volt, hogy eljussak arra a szintre, hogy egy tetszőleges akkordmenetre hallás alapján magabiztosan és mások számára is élvezhetően improvizáljak.

Nyilván előtte is írtam szólókat és dalokat (persze egyszerűbbeket).

Ehhez kb 3-4 órát gyakoroltam naponta. Hétvégén kicsit többet.

2021. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Erre nincs konkrétum. Előbb utóbb biztosan csak rá kell jöjj fontos szabályosságokra a gitáron.
2021. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindennek a zenének is vannak szabályai. Vannak keretek, amiket meg kell tartani. Ha azt sem tudod, hogy mit nem tudsz, mert nem mutatta meg senki, hát az nem baj, ne okold magad. Csak változtatni kell a hozzáálláson. Itt van két link, amin el lehet indulni, utána magadnak kellene kinyitogatni a megfelelő ajtókat, ha már nem akarsz, vagy tudsz tanárt megfizetni.


elmélet:

https://www.youtube.com/results?search_query=zeneelm%C3%A9le..


gyakorlat:

https://www.youtube.com/results?search_query=git%C3%A1rozni+..


Nem számít milyen gyorsan játszol, csak csináld. Menni fog :)

2021. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

"Vannak keretek, amiket meg kell tartani."

Nem kell semmit követni, meg tudni se. A zeneelmélet arra van, hogy tudj kommunikálni projekt közepén szavakkal, és értse mindenki, remélhetőleg egyformán. És persze azért, hogy minden zenei közhely meg tudja mutatni magát, így legyene esélyed eldönteni, hogy giccstől experimentálig hol mozogsz, a remekmű adott pontján is, meg általában is.

2021. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
9-es: részeggomb
2021. febr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!