Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ac dc startocaster gitáron?

Ac dc startocaster gitáron?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy startocaster elektromos gitart es ac dc tudok jatszani rajta? Illetve higyan kell beallitani az erositot es gitart hogy ugy szoljon nagyon bena vagyok tehat bocsanat ezert is es a helyesirasomert is....
2021. febr. 16. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Simán tudsz rajta játszani AC/DC-t is, szinte bármilyen elektromos gitáron mivel sima standard hangolást igényel és a hangzása is viszonylag egyszerű.(értsd: nem igényel olyan sok effektet)


Hangzás már egyéni preferencia, ahogy jónak hallod úgy tekerj a hangtartományon, közben állítsd a hangszedőt is hogy éppen melyik számodra a megfelelő hangzású.

2021. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akusztikus gitárom van csak az elektromos gitaron meg nem annyira tudok kiigazodni de majd belejövök
2021. febr. 16. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk stratón nem fog úgy szólni a hídnál lévő single coil miatt, nyeszlettebb lesz a sound. de.. egy maximumtól kicsit visszavett torzítással, egy sima zengetővel lehet hasonló.. az AC Dc-nek az a fő trükkje hogy nem kvintezgetnek nagyon, hanem teljes akkordokat fogdostak a srácok sok esetben...
2021. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megmondod milyen erősítőd és esetleg milyen effektpedálod van, akkor esetleg többet tudunk segíteni.

De egyébként a legegyszerűbb, ha a CRUNCH/BROWN torzító channelek egyikére kapcsolsz, BASS tekerő 65%, MIDDLE 50%, TREBLE 35%, A gitárt a bridge (híd) hangszedőre kapcsolod (teljesen hátrahúzva a kart), majd

pengetsz 3 A dúrt gyorsan, kis szünet, majd gyorsan D dúr kétszer, egyből utána G. Kis szünet, majd megint kétszer D, aztán G, újra kétszer D, aztán G, majd a végén egy D és kétszer A dúr.

Így el is játszottad a Highway to Hell alap riffjét. GAIN tekerővel játssz, ha nem elég, vagy túl sok a torzítás.

2021. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm sokat segítettetek

Őszintén sokkal rosszabbra számítottam. Az erősítőm elég egyszreű egyenlőre de szeretnék venni egy jobbat csak még gyűjtök rá...

2021. febr. 17. 15:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem hogy az erősítőmön csak gaint volume es tone van... ezzel sokmindent nem tudok kezdeni tehát ha jól értelmeztem és veszek egy torzítót ac dc szerű hang...ot kapok?
2021. febr. 18. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen fajta erősítő? Linkeld be a típust.


Ha a tone-t a felénél hagyod, a gain-t és a volume-t maximumra tekered, akkor nem kapsz torzított hangot?

2021. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!