Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Symphonic power metal bandát...

Symphonic power metal bandát keresek, tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
Sabatonnal kezdődött, majd Gloryhammer, Dragony és Visions of Atlantis. Nagyon szeretem azokat a zenéket, amiknek erős ritmusuk, és élvezhető dallamuk, szövegük van. Példának pár kedvencem: Dragony: Defenders, Legends never die, Battle royal. Olyan bandákat keresek, akiknek hasonló hangzásviláguk van, normális (nem sátánista, sötét) szövegük. Vielen dank minden válaszolónak :D

2021. febr. 27. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

DragonForce (Alap)

GYZE (Alapvetően egy Japán Dallamos Death Metál bandának számít, de egyébként inkább egy kevertebb stílusú Power Metál zenekar)

Powerwolf (Kicsit talán sötétebb szövegeik vannak elsőre, de egy alap, kihagyhatatlan Power Metál zenekar)

Turisas (Inkább egy Szímfónikus Folk Metál zenekar, habár keverednek sokszor a Power Metállal. Alap zene tőlük: Stand Up And Fight)

2021. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 Vagyok. A GYZE valószínűleg nem fog tetszeni, ha nem szereted a hőrgést, de azért megpróbálhatod, hátha.


Pirates Of Upas:

[link]

2021. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjelentősebb banda ebben a műfajban talán a Blind Guardian.

De hogy ne csak ilyen sablonost mondjak:

Symphony X, Stream of Passion, Myrath, Ayreon(nem minden albuma).

Inkább a progresszív irányból közelítik meg, ezáltal kevesebb a fogós refrén, a szövegek is magas minőséget képviselnek és képzett zenészeik vannak.(ez leginkább a Symphony X-ről mondható el, de a megemlített Dragonforce-ba is elég jó gitáros duó van)

2021. febr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a Symphony X nem is tudom hogy nem jutott eszembe. Remek együttes!
2021. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nightwish Oceanborn albuma besorolható powermetalnak. Ezen kívül Luca Turilli's Rhapsody. Az első albumuk, Ascending to infinity zseniális (szerintem).
2021. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A Dragonforce-t ismerem, de a Trought the flames c. számukon kívül nem igazán jött be.A Powerwolf is közeli ismerős, nagyon szeretem a hangzásvilágukat, de keresztényként nem hallgatom őket. A többi együttest maximum hallásból ismerem, mégegyszer köszönöm. Engem a zenében a dallam és a ritmus fog meg, így azok a zenék részesülnek előnyben, amik dallamosak, és erőteljes ritmusuk van.
2021. febr. 27. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:

#6.Ha nem jött be akkor hallgasd meg a Ultra Beatdown albumot, az igazán összetett és komplex album tőlük. Illetve még a Valley Of The Damned is jó.

Többi album szerintem elmarad, sok az önismétlés kicsit...

Ja és még kihagytam Malmsteen Power Metal albumát a Perpetual Flame-t, érdemes meghallgatni mert Derek Sherinian is játszik rajta.

2021. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
szerintem a legjobbak a powerwolf és a sabaton :)
2021. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dynazty
2022. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!