Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jelenleg melyik metal műfaj...

Jelenleg melyik metal műfaj vezeti népszerűségben a frontot?

Figyelt kérdés
annyiféle műfaj van mely újjáéledt régről mint a thrash, melodeath, de érdekel hogy melyik subgenre viszi a pálmát

2021. márc. 18. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Metalcore plusz annyi pop,alternatív zeneker van hogy Dunát lehetne rekeszteni.
2021. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Melodic Deathmetal egyértelműen.

A Core-os műfajok most valahogy visszaestek, valóban a 2000-res évek elején sok volt ahogy az 1-es is írja de mára rendesen megcsappant a számuk.

Ez mellett természetesen a Djent is elég nagy népszerűségnek örvend.

Thrash szerintem nem valami népszerű, pontosabban abból maximum az oldchool vonal leginkább, de az is nagyjából annyira mint a heavy metal vagy a power metal.

2021. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a core-os műfajok valóban. leghamarabb a deathcore-nál figyeltem a visszaesést, amit a metalcore követett. most meg van a post-hardcore és nu-core, de sztem is melodeath a befutó.

a thrash öregjei folyamatosan motiváltak, alkotnak igy újabb zenekarokat ösztökélnek zenéket irni. talán a köv. évben erősebb lesz a melodeathnél.

2021. márc. 18. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy érted.

A legtöbbet hallgatott bandák egyértelműen az Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, Metallica, mert ezeket mindenki ismeri. Szóval akkor a legnépszerűbb műfaj is a heavy metal. Utána jön thrash, aztán onnantól fogva pedig ízlés kérdése, a többi műfajban nagy eltérést nem látok.


Deathcoreban amúgy vannak érdekes dolgok mostanában, egyre gyakrabban ötvözik a black metallal.

A melodic death metalt honnan veszitek amúgy? Nekem csak 2 melodeath banda jut eszembe ami nagyot nőtt az utóbbi pár évben (Insomnium, Wolfheart), de ennyi.

2021. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

#4.Children of Bodom, In Flames, Dark Tranquillity, Arch Enemy, Amon Amarth, Insomnium, Dissection, Disillusion stb. Ezek ugranak be hirtelen.

Aztán a Carcass is feléledt és egész jó albumot dobtak ki, úgy tudom hamarosan terveznek még egyet.

2021. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
Melodeath bandákat sorolni én is tudtam volna, úgy értettem hogy kik lettek mostanában nagyon népszerűek. Ezek a bandák nem nagyon növekednek már, valószínűleg most vannak a népszerűségük csúcsán. Az Insomnium a kivétel, 2018-ban még a Dürerben játszottak, 1 évvel később már a Barba Negrában, ezért emeltem ki őket korábban.
2021. márc. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!