Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek is a Shadows...

Szerintetek is a Shadows minden idők legnagyobb zenekara?

Figyelt kérdés

Indokaim:

* Teljesen újat hoztak a zenébe, előttük senki nem merte a torzított hangú gitárt alkalmazni.

* Hank Marvin a Föld egyik legnagyobb gitárosa.

* A zenekar benne van minden idők 10 legbefolyásosabb együttese között.

* Mindig tudtak újat mutatni, az instrumentális zenék mellett sok vokális zenét adtak.

* Eredetileg a Shadows koncertjein is ugyanolyan lázadás volt, mint a Beatles koncertjein.


Mondjuk mindent nem lehet nekik tulajdonítani, de azért tény, hogy erős zenekar voltak.

Ti is egyetértek velem?



#gitár #Beatles #The Shadows #Hank Marvin
2021. márc. 23. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__10698653-ho..


Miért nem érzem véletlennek, hogy pár hét kihagyás után ide is jött komment, és ez a kérdés együtt?:)

2021. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nem troll kérdés! Hallgassátok meg mondjuk pl. az Apache vagy a Kon-Tiki c. számokat. Érezhető a műfajteremtés.
2021. márc. 23. 17:22
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább úgy mondanám, hogy minden idők egyik legnagyobb hatású zenekara.
2021. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Igen, erős a hatásuk

2021. márc. 23. 18:32
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Még csak nem is hallottam róluk soha. Viszont az összes pontod illik az Iron Maidenre. Persze a neveket kivéve.
2021. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Mondhatni igen. Nem véletlen, hogy pl. a Telstar kb. a mai napig elég sűrűn játszott szám, amit valószínűleg mindenki ismer - még ha nem is hallott az együttesről...

(mondjuk szerintem a Wonderful land igazán csak Mike Oldfield előadásában teljesedik ki teljesen, de az is egy mestermű)

2021. márc. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TR75 ***** válasza:
83%

Hank Marvint Jean Michel Jarre is felkérte közreműködésre, szóval nyilván nem véletlen a dolog. A Shadows valóban nagy hatású zenekar, persze legalább részben Hank Marvin pár pengetésből felismerhető stílusa miatt is.

Mondjuk én pont nem szerettem őket, de az tény, hogy nagy hatású zenekar.

(A Telstar valójában a The Tornadosnak írt szám, de az akkori időkben szokás volt, hogy sokan játszottak egy-egy dalt - némelyik eredeti előadójáról a mai napig vitáznak.)

2021. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Számomra a Ventures, a Jokers, Dick Dale, manapság pedig a Surfajettes csajszik azok akik nagyok.:-)

A Shadows bőséges és könnyen játszható dalaira pedig jó gitárt tanulni de semmiképpen sem korszakalkotó.

2021. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Jó együttes, de nem hoztak semmi újat a zenébe.
2021. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem hallottam még róluk, szerintem a minden idők legnagyobb zenekara jelzőhöz elengedhetetlen, hogy senkit sem kerülhessen ki a neve. Legnagyobb zenekarként én inkább a The Beatles-re gondolnék elsőre.
2021. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!