Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi értelme van albumokat...

Mi értelme van albumokat re-releaselni?

Figyelt kérdés
Most nem a remake-elt albumokra gondolok, hanem a simán csak újra kiadott albumokra. Pl. Lil Peepnek is már 4 projektjét re-releaselték, úgy hogy nem változtattak semmit.

2021. ápr. 3. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom van rá kereslet, de az eredeti elfogyott, így kiadják újra.
2021. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy minek rakják fel (pl.) Spotify-ra?Meg miért kell hónapokat várni arra, hogy kiadják azokat a dalokat amiket egybe is simán feltudnának rakni?
2021. ápr. 3. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést. Az baj hogy felrakják Spotifyra vagy egyéb streaming szolgáltatásra? Nyilván nagyobb elérése lesz így, a rajongóknak ez csak jó, csomó új ember ismerheti meg. Viszont ez nem olyan könnyű, például ha vannak sample-k a számokban akkor lehetnek jogi problémák, pereskedés. Pláne ha már nem él az előadó akkor valószínűleg még bonyolultabb a helyzet hogy kinél is vannak a szerzői jogok. Így nem így megy ez hogy egy csapásra mindent felraknak, jogi vonzata is van a dolognak, és a kiadónak illetve a jogtulajdonosnak mérlegelniük kell hogy megéri-e ez.
2021. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez tényleg igaz, hogy azért nem rakják fel (pl.) Lil Peep összes albumát Spotira. Ebbe nem is gondoltam bele.
2021. ápr. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!