Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell lefogni a gitár...

Hogy kell lefogni a gitár húrokat helyesen?

Figyelt kérdés
Van egy akusztikus fémhúros gitárom, most kezdtem el tanulni rajta, de egyszerűen nem tudom lefogni a húrokat úgy, hogy kiadjanak hangot! Bármilyen szögben próbálom, bármilyen erősséggel, egyszerűen nem ad ki hangot, csak rezeg. Valaki tud tippeket adni? Csak én vagyok ilyen béna? Hiába néztem videókat róla, nem jön össze még mindig. Nagyon hálás lennék a tanácsokért

2021. ápr. 6. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Milyen gitárod van pontosan?

(linkelhetsz ha rendelted)

2021. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
86%
Fényképezd/fényképeztesd le a kezed, ahogy lefogod a húrokat. Látatlanban nem tudunk mondani semmit.
2021. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a gitárt vettem meg

2021. ápr. 6. 14:13
 4/7 Mojjo ***** válasza:
80%
@3: Teljesen jó gitár :) Ezzel aligha lesz baj.
2021. ápr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt ilyen, néha ha nehéz akkordot fogok akkor most is elős szokott fordulni. A lényeg, hogy gyakran nem a kézfejedet kell mozgatnod, igazítanod, hanem a válladat, meg a testeted kell közelebb vinni a nyakhoz, picit dőlj oda. Hátul a hüvelykujjaddal támaszkodj a nyakon (ez amúgy kihagyható, de segíthet is akár, hogy legyen egy biztos pontod).

+ Figyelj arra hogy a bund, az érintő előtt fogd le a hangot és ne nagyon érj hozzá. + Figyelj arra, hogyha több húrt fogsz le, akkor esetleg a másik ujjad nem ér e a másik húrhoz, mert akkor lehet nem fog megszólalni.

2021. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell hogy érjen némi anyagi áldozatot, hogy veszel néhány gitárórát. Miért szenvednél, ha van, aki a helyes úton indít el és megpróbál ott tartani? Bárhol élsz a világban, van mód online oktatást igénybe venni. Nem azért szól, vagy nem szól a gitár, mert valami baj van veled, hanem mert nekimentél bárminemű segítség, vagy tudás nélkül. Nem baj! Még időben vagy, hogy segíts magadon.


Itt egy lehetőség, sokak által ajánlott. Győződj meg róla magad: [link]

https://www.youtube.com/user/gitaroznijo

2021. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből tanultam és bőven megérte. Nagyon fontos akkordok vannak benne és mutatja hogyan lehet fogni.


[link]

2021. ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!