Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei izles tükrozi az...

A zenei izles tükrozi az intelligenciat, valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

Pl komolyzenèt csak felsobb rétegekben hallgatmak? Vagy rappet csak a gettoban?

Mitől függ, hogy mi tetszik?

ápr. 7. 12:56
 1/9 anonim válasza:

Szerintem ez inkább attól függ hogy akire felnézel, vagy akit szeretsz milyen zenét hallgat. Én pl. lány vagyok, de mivel a bátyám és az én szobám közötti fal igencsak vékony valahogy automatikusan megszerettem a fiúsabb zenéket. A nővérem meg mindig kicsit alter zenéket hallgatott, így az is rámragadt. Ez nem feltétlenül jelzi a társadalmi rangunkat, de persze a környezetünket valamilyen szinten igen.

Ez személyes tapasztalat, lehet, hogy másoknak más dolgoktól függ a zenei ízlésük.

ápr. 7. 13:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább tükrözi az adott egyén személyiségét, környezetét mint magát az intelligenciát. Teljesen felesleges zenei ízlés alapján általánosítani bármit egy adott személyről. Viszont nyilván nagy átlagban igaz hogy egy operának a jellemző célközönsége nem ugyanaz mint a hip hopnak.
ápr. 7. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Komolyzenét manapság főleg az öregek, meg a sznobok hallgatnak. rappet meg valahogy tényleg nem hallgat senki egy bizonyos IQ felett, max csak keveset.

a lakodalmas/cigózene meg a legalja azt 70-es IQ felett SENKI. :D

ápr. 7. 13:25
 4/9 Morpheus19 ***** válasza:
80%

"rappet meg valahogy tényleg nem hallgat senki egy bizonyos IQ felett, max csak keveset."

Hát, ezt akár a rockzenéről is el lehet nyugodtan mondani, elvégre a többség ott is AC/DC-szintű, semmi komolyról csak dugásról szóló primitív gyötrelem.

Látod milyen egyszerű az általánosítás?

ápr. 7. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szám minőségétől függ, mint műfajtól. Egy jól összerakott minőségi zene bárki számára hallgatható, ízléstől függően. Ellenben egy igénytelenül autotuneozott odaokádás ritkán fog terjedni az egyetemi professzorok között.
ápr. 7. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Morpheus, Amúgy el lehet, igen. Lévén az egyszerűbb emberek leragadnak a tankcsapda szintű, meg az alatti vackoknál..
ápr. 7. 13:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ez felszínes dolog, hogy tükrözné..mert én is nyomok nívótlan zenéket és szórakozok. ettől nem leszek okosabb/hülyébb.

de személyiséghez több köze lehet ahogy irja fentebb 2es. tehát az egyén jellemzőit mennyire találja és tud e 1hullámhosszon lenne vele

ápr. 7. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem tükrözi a zenei ízlés egy egyén intelligenciaszintjét, de fordítva már egyszerűbb (szerintem) a képlet: egy szipus, 8 általánosig el nem jutó "gangstagyerek" valószínűleg nem komolyzenét hallgat, egy gazdag sznob meg általánosságban nem rappet. Kivétel mindig, mindenhol van :)
ápr. 7. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, apró kiegészítés, amit nem árt figyelembe venni, hogy egy egyén zenei ízlése élete során változhat is.
ápr. 7. 18:11

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!