Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei izles tükrozi az...

A zenei izles tükrozi az intelligenciat, valamilyen szinten?

Figyelt kérdés

Pl komolyzenèt csak felsobb rétegekben hallgatmak? Vagy rappet csak a gettoban?

Mitől függ, hogy mi tetszik?



2021. ápr. 7. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez inkább attól függ hogy akire felnézel, vagy akit szeretsz milyen zenét hallgat. Én pl. lány vagyok, de mivel a bátyám és az én szobám közötti fal igencsak vékony valahogy automatikusan megszerettem a fiúsabb zenéket. A nővérem meg mindig kicsit alter zenéket hallgatott, így az is rámragadt. Ez nem feltétlenül jelzi a társadalmi rangunkat, de persze a környezetünket valamilyen szinten igen.

Ez személyes tapasztalat, lehet, hogy másoknak más dolgoktól függ a zenei ízlésük.

2021. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább tükrözi az adott egyén személyiségét, környezetét mint magát az intelligenciát. Teljesen felesleges zenei ízlés alapján általánosítani bármit egy adott személyről. Viszont nyilván nagy átlagban igaz hogy egy operának a jellemző célközönsége nem ugyanaz mint a hip hopnak.
2021. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Komolyzenét manapság főleg az öregek, meg a sznobok hallgatnak. rappet meg valahogy tényleg nem hallgat senki egy bizonyos IQ felett, max csak keveset.


a lakodalmas/cigózene meg a legalja azt 70-es IQ felett SENKI. :D

2021. ápr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

"rappet meg valahogy tényleg nem hallgat senki egy bizonyos IQ felett, max csak keveset."


Hát, ezt akár a rockzenéről is el lehet nyugodtan mondani, elvégre a többség ott is AC/DC-szintű, semmi komolyról csak dugásról szóló primitív gyötrelem.


Látod milyen egyszerű az általánosítás?

2021. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szám minőségétől függ, mint műfajtól. Egy jól összerakott minőségi zene bárki számára hallgatható, ízléstől függően. Ellenben egy igénytelenül autotuneozott odaokádás ritkán fog terjedni az egyetemi professzorok között.
2021. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Morpheus, Amúgy el lehet, igen. Lévén az egyszerűbb emberek leragadnak a tankcsapda szintű, meg az alatti vackoknál..
2021. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ez felszínes dolog, hogy tükrözné..mert én is nyomok nívótlan zenéket és szórakozok. ettől nem leszek okosabb/hülyébb.

de személyiséghez több köze lehet ahogy irja fentebb 2es. tehát az egyén jellemzőit mennyire találja és tud e 1hullámhosszon lenne vele

2021. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tükrözi a zenei ízlés egy egyén intelligenciaszintjét, de fordítva már egyszerűbb (szerintem) a képlet: egy szipus, 8 általánosig el nem jutó "gangstagyerek" valószínűleg nem komolyzenét hallgat, egy gazdag sznob meg általánosságban nem rappet. Kivétel mindig, mindenhol van :)
2021. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, apró kiegészítés, amit nem árt figyelembe venni, hogy egy egyén zenei ízlése élete során változhat is.
2021. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
vannak igényes szövegű rockszámok is
2021. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!