Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárpengetéshez miért kell...

Gitárpengetéshez miért kell hosszú köröm?

Figyelt kérdés
És mindegyik ujjon hosszúnak kell lennie?

2021. ápr. 8. 21:26
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem kell. Ha szeretné valaki megnöveszteni, akkor természetesen a pengetést végző ujjak körmeit kell - azaz a pengető kéz minden ujján a kisujj kivételével.

De a világtörténelem legnagyobb gitárosai közül sokan ujjbeggyel pengettek, köröm nélkül. Pl Fernando Sor, Francisco Tarrega a késői éveiben, Emilio Pujol stb stb.


Ha körömmel pengetsz, a megszólaló hang fényesebb, élesebb lesz, gyorsabb hangindítással. Ha ujjbeggyel, akkor intimebb, vastagabb, kerekebb. Kinek mi.


Klasszikus gitárosok azért szeretik megnöveszteni, mert széles kontrollt biztosít nekik a túnus felett. Ők tipikusan rövidebbre növesztik meg (persze vannak kivételek), így tudnak azzal hatással lenni a hangzásra, hogy milyen arányban vegyen részt a hang képzésében a köröm, illetve az ujjbegy. A fémhúros akusztikuson játszó fingerstyle játékosok meg azért, mert ahhoz a stílushoz jól áll a fényes, éles hang.

2021. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt fiú gitáros szaktársam konziban, akinek műkörme volt. persze sima átlátszó, és azzal pengetett.
2021. ápr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

És megint válaszoltatok egy olyan kérdésre, ami el sem hangzott. Disznók elé gyöngyöt. Ha klasszikus gitáros lenne a kérdező a tanárától kérdezné. Én még nem láttam olyan gyereket, aki azzal zavarta volna halálba a szüleit, hogy klasszikus gitáron akar tanulni. Inkább fordítva, mert a szülő az asztán jól tudja mi kell a gyereknek. Legyen meg két nyelv, járjon valami sportra, valami hangszer, de nem ám az a hülye gitár, hanem klasszikus, mert az olyan, hogy intelligens meg művelt cucc.


Kedves Kérdező! Nem kell hosszú köröm, erre találták ki a pengetőt :)

2021. ápr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mojjo ***** válasza:
91%

@3: A klasszikus gitározás is élő, létező dolog, és bár nem a legnépszerűbb, azért vannak kezdők, akik önszántukból szeretnék ezt a stílust művelni. (A gyerek - szülő dolog nem értem, hogy jött ide, semmi nem utal arra, hogy a kérdező gyerek lenne.)

Viszont a fingerstyle gitározás kifejezetten felkapott manapság, és nem kevesen vannak, akiket az vonz.

(És akkor a flamencot még ki is hagytuk. A klasszikus gitárhoz hasonlóan bár talán nem mozgat meg tömegeket, de vannak azért, akik azt szeretnék művelni.)

2021. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
nem kőll az. ujjal jobb. Én utálom a csilingelős gitárhangot. a tompa tetszik. ennyikehh
2021. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Slap it
2021. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!