Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szól az ukulele hamisan?

Miért szól az ukulele hamisan?

Figyelt kérdés

Két napos ukulele tulajdonos vagyok. Megelőzőleg rengeteget olvastam utána a hangszernek, ezért nem teljesen ismeretlenül vágtam bele. Tartani még nehezen tudom, de nem is ez a baj. Elkezdtem akkordozni. Ott, ahol egy helyen kell lefogni a húrt (pl.: Am, C) szépen szól, de amikor kettő vagy több helyen (G), elképesztően csúnya hangja van. Olyan műanyagos. Nem az a szép, tiszta hangzás, hanem tényleg, mintha műanyag lenne (nyilván ez a húr anyaga miatt). Hüvelykujjal, mutatóujjal és pengetővel is ugyanez van. A hangolás biztosan jó, mivel használok hangolót.


Mitől van ez?



2021. ápr. 14. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán sérült a húr, vagy valami hiba van a hangolóval (ez is előfordulhat)

Ha elmész egy hangszerboltba ott tudnak neked segíteni, mert általában hozzáértő emberek vannak ott.

2021. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy csak simán rosszul fogod le őket, nem elég erősen, vagy beleérsz olyan helyen ahol nem kéne. Ezt látatlanban nehéz megmondani.
2021. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen az a műanyagos hang? :/
2021. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul fogod le, véletlen hozzáérsz és muteolod a húrokat. Tipikus kezdő hiba.
2021. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!