Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Eminem vs. Marduk - melyik...

Eminem vs. Marduk - melyik zene teljesítménye nagyobb?

Figyelt kérdés
kidolgozottság, szöveg, flow, hangulat

2021. ápr. 15. 11:56
A kérdező szavazást indított:
Eminem - Rap God
Marduk - Thousand-Fold Death
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Eminemnek csak úgy lenne esélye ha az Rape god lenne...
2021. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Ismét egy profil.
2021. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
milyen profil?
2021. ápr. 15. 18:49
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Reppelni szinte mindenki tud, míg a zenéléshez tehetség és gyakorlás is kell, szóval elég egyértelmű.
2021. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

jól rappelni nem könnyű dolog. hallottam olyat, aki nem tudta a hangsúlyokat és szüneteket, így ezt is tudni a flow mellett.

zeneileg annyiból tér el a kettő, hogy a zenekarnak élőben is teljesítmény kell az eljátszásához, míg a beathez elég ott az írásnál a tehetség.

ezért kérdeztem meg ezt a két előadót párhuzamukban

2021. ápr. 16. 10:01
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Ez az összehasonlítás már csak azért is elképesztően unfair, mert a Marduk egy több tagból álló zenekar, az a szám amit belinkeltél pl konkrétan 4 ember munkája. Ezt veted össze egyetlen egy ember munkájával (vagy 2, nem tudom, hogy a beatet eminem csinálta-e).


Nem nagyon tudom, hogy hogy lehetne összehasonlítani a kettőt. Más céllal készültek, más célközönségnek, más stílusban. Konkrétan az egyetlen közös dolog bennük, hogy mindkettő zene és mindkettőt hallgatják az emberek.

A Marduk szövege nagyon komolynak tűnik, de igazából ugyanolyan, mint bármelyik másik black metal szám szövege, csak van szó benne a világháborúról.

Ha soha nem hallottál még ilyen szöveget, akkor lehet, hogy jobban fog tetszeni mint eminemé, de akkor a műfaj miatt, nem az előadó miatt.

A maga stílusában Eminem sokkal jobb szövegíró.

A flowt értelmezni se tudtam, a hangulat meg megint érdekes kérdés. Mi alapján hasonlítsuk össze? Hogy kinek melyik jön be jobban az csak az adott szubjektív véleményen múlik. Ha ugyanolyan hangulatot próbálnának átadni, akkor lehetne vitázni azon, hogy melyiknek sikerült azt jobban átadnia, de így?


Amúgy nekem a Marduk semmi extra. Személy szerint pontosan ugyanolyan túlértékelt black metal zenekarnak tartom, mint az Immortalt (biztos egy csomó fan keresztre fog emiatt feszíteni).. Ugyanaz a tipikus dobolási technika, ugyanaz az unalmas ritmus, ugyanaz a gitártechnika, ugyanaz a vokál, mint bármelyik másik black metal zenekarnál valaha(csak még több power chorddal :-)). Egyszerűen képtelenek átadni ugyanazt az atmoszférát, mint a Mayhem De Mysteriis albuma, bármelyik régi Burzum album, a Darkthrone első pár black metal albuma, vagy a Thorns demói. Nekem legalábbis

2021. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem gondolom unfairnak, hogy dalokról beszélünk, aminek a végeredménye fontos és ez mekkorát üt. teljesen szubjektív az egész és erre vagyok kíváncsi.

hangulat kérdésben is rendben van, mert hallani a témát mit akarnak közvetíteni és ezt is mérlegelni kell, kinek sikerült. egyiknek is másiknak is külön világa van, de attól még felmerülhetnek hiányosságok (rossz dallam, váltás, betét) amik lehúzhatják a produkciót. ez is érdekel.

aztán amiben tényleg kapcsolódnak, azok a szövegelések. elképesztő teljesítményt hallunk mind2 oldalon és ezt stílusban értékelhetjuk kinek ízlésesebb a szavak pörgetése.

a célközönség itt nem számít, csak a dalok működése. műfajtól függetlenül.


örülök az eddigi szavazatoknak.

elég szoros az állás. kíváncsi vagyok hogy lesz a továbbiakban

2021. ápr. 17. 00:26
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Az egyetlen dolog ami alapján szerintem össze lehet hasonlítani, az az, hogy a maga műfajában mennyire kiemelkedő - akkor Eminem nyer.


A beatet felesleges összevetni magával a hangszeres játékkal a másik oldalon, mert 1, ahogy mondtam a beat konkrétan 1 ember munkája (ha jól tudom nem Eminemé amúgy), míg a másik 4 ember munkája, 2, a Rap God-ban a hangsúly a szövegelésen van, a Marduknál meg fordítva.



Az amúgy úgy ahogy van baromság, hogy ,,Reppelni szinte mindenki tud, míg a zenéléshez tehetség és gyakorlás is kell" mivel gagyi aabb ovis szintű rímeket mindenki tud írni, viszont egy smoke on the watert is bárki el tudna játszani 3 perc alatt gitáron, a különbség annyi, hogy ahhoz venni kell egy gitárt. Jó rapperből ugyanúgy kevés van, mint jó gitárosból - bár ez itt tökmindegy, mert itt a hangsúly a zeneszerzői tudáson múlik, nem magán azon, hogy hogy tud az adott hangszeren játszani az ember.



Kérdező, amúgy én kíváncsi lennék a te véleményedre is (legalább megtudnám, hogy mi alapján veted össze őket, mert megmondom őszintén, hogy nem értem teljesen egyelőre), arra viszont különösen kíváncsi lennék, hogy a Marduk szövegelése mitől "elképesztő teljesítmény", mert nekem pontosan ugyanolyan black metalnak tűnik, mint bármelyik más, csak itt több szó van a világháborúról


Zeneileg amúgy nekem Eminem unalmas, függetlenül attól, hogy technikás, a Marduk meg fájdalmasan semmilyen, szóval nehéz döntés, de Eminemre szavaztam :'D

2021. ápr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

nem ismételném magamat, de mivel a szövegelős részhez van mit mondanom. figyeld meg a szerkezetét és hogy ez rímekben hogyan is áll össze. azt az érved cáfolja meg, hogy nincs első helyen. és ne térjünk ki arra most, hogy a mix miatt nem érteni ki a szövegét. ottvan és határozottan felveszi a versenyt nem csak Eminemmel. és a előadásról még nem is beszéltem. ezt csinálja meg valaki rapben 220+ BPMnél mert metalban szerintem egyedülálló. (nem gondoltam volna hogy hallok black metalban gyorsabbat az Equilibrium - Heimvarts dalánál)

ilyenkor csak örülni tudok, hogy nem kaptam közepesnél rosszabb black metal szöveget.

ezt is érdemes a számítások közé venni a döntésnél.

ha én lennék a szavazó és ha kis fölénnyel is a Marduk lenne a befutó voks.


Eminemről annyit, hogy méltó rekorder ezzel a legkevesebb idő alatt elreppelt szavak mennyiségével. ezzel a Marduk produkcióval megtalálta "ellenfelét". kitudja, lehet eljutott hozzá. megnéznék egy covert tőle stílusában :)

2021. ápr. 17. 19:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Marduk
2021. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!