Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc zenei műfajotok,...

Mi a kedvenc zenei műfajotok, illetve melyik az, amelyiket a legkevésbé kedvelitek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 00:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A hip hop a kedvenc műfajom. Kifejezetten nincs olyan műfaj amit ne kedvelnék, de mondjuk mulatóst, operát, vagy country zenét biztos nem hallgatnék saját elhatározásból.
2021. ápr. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
tekerj kicsit lejebb a válaszok közt, 7es
2021. ápr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Kedvenc műfajom a Metál, azonbelül inkább a progosabb irányzat, de igazából majdnem bármit meghallgatok. Amit a legjobban utálok az a mulatós, vagy a hyper pop.
2021. ápr. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Trance a kedvenc. Amit nem szeretek (vagy nem tudok hova tenni) az a nagyon zúzós, nagyon üvöltözős metál. Az, amelyikben az égvilágon semmi dallam nincs.
2021. ápr. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
K-Pop a legjobb
2021. ápr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Általában azt szoktam mondani, hogy a hip-hop, a progresszív rock/metál, és az absztrakt elektronikus zene a kedvenc műfajaim. Egy darab kedvencet nem tudnék választani, meg őszintén szólva ezzel a hármassal sem vagyok megelégedve, egyrészt, mert ez három teljesen más mértékben tág/szűk kategória, másrészt meg mert amúgy sem úgy vagyok vele, hogy nagyon tetszik egy-egy műfaj hangzása, úgyhogy direkt olyasmi zenéket keresek, hanem fordítva: ha elég sok jó albumot hallottam egy kategóriából, akkor kijelentem, hogy tetszik az adott stílus. De igaziból a műfajok nem bírnak akkora jelentőséggel számomra, főleg, hogy elég sok direktbe műfajötvöző zenét hallgatok. A kedvenc zenekarom, a Cardiacs, pl. micsoda? Punk? Progresszív rock? Popzene? Neo-psychedelia? Avantgárd cirkuszzene? Igaziból mindegyik és egyik sem. Szóval nem annyira szoktam ezen gondolkozni. Ha valaki megkérdezi, hogy ha csak egy műfajt hallgathatok a hátralévő életem során, akkor az mi lenne, olyankor nem arra gondolok, hogy mit szeretek a legjobban, hanem hogy hogyan tudnék "csalni" - valszeg azt mondanám, hogy "elektronikus zene", mert az magában foglal olyan egymásra szinte egyáltalán nem hasonlító stílusokat, mint az IDM, az ambient, a noise, a dub, meg egy csomóféle popzene.

Ami a legkevésbé kedvenceket illeti... Ide pont, hogy csak nagyon specifikus műfajok jutnak eszembe. Retro magyar pop/rock-kal pl. ki lehet engem kergetni a világból. De a hair metált, meg az eurodance-t is nagyon nem bírom. Meg még az ilyen OviTévé-féle gyerekzene az, amitől agyérgörcsöt kapok. Ezekben a műfajokban szerintem egyfajta "gügyeség" az, ami közös. Főleg a nyolcvanas években, meg valamilyen mértékben az azt megelőző évtizedekben volt nagyon gügye egy csomó népszerű zene, ami velem valahogy nagyon nem kompatibilis. Amikor van szerencsém véletlen hallani, hogy mi megy manapság a rádióban, az sem ragad magával különösebben, de igaziból elvagyok vele, nem élem meg olyan aktív szenvedésnek, mintha a Retró Rádió kínálatának nagy részét kéne hallanom. Apropó nyolcvanas évek, a smooth jazz-t se szeretem (nem összetévesztendő a cool jazz-zel, vagy csak úgy amúgy a nyugis, lágy, kellemes jazz-zel!). Smooth jazz alatt most konkrétan az ilyen Kenny G-féle retro romantikus gyerekcsináló zenékre gondolok. Amit még nagyon nem bírok, azok ezek a mai pop-metál bandák, mint a Five Finger Death Punch, Shinedown, Theory Of A Deadman, meg hasonlók. Nem tudom van-e rájuk valami konzisztens műfajmegnevezés, de én egy kategóriaként gondolok rájuk. Önmagában se a mai metállal, se a poppos metállal nincs bajom (sőt...), de ezek a zenekarok nekem nagyon nem fekszenek. Mulatóst sem hallgatok egyáltalán önszántamból soha, szóval akár azt is felsorolhattam volna ide, de az ilyen kérdések alatt mindig szinte mindenki belerúg egyet-egyet ebbe a műfajba, én meg ahhoz képest annyira nem haragszom rá... Voltam nem egy bulin, ahol az emberek többsége rock/metál, meg elektronikus zenei orientációjú elsősorban, de amikor elég alkohol elfogyott, akkor óhatatlanul felcsendültek Kis Grófo és hasonló előadók művei, és egy darab ember nem volt, aki azt mondta volna, hogy "hééé, kapcsold már ki ezt a sz#rt!", ugyanis ez a fajta zene - ahogy a neve is implikálja - mulatásra lett kitalálva, azt a célt pedig tökéletesen ellátja. :D

2021. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

A komolyzenét is szeretem, ha valaki belekóstol, egyre többet szeretne hallgatni belőle. De szeretem a musicaleket is és a dallamos könnyűzenét. Ezt a tam-tam zenét, ami kihallatszik a mellettem elmenő autókból, ki nem állhatom.

https://www.youtube.com/watch?v=u4Kg_nNom-4

2021. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%

Kedvencem: pop

Utálom: Country

2021. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenfélét meghallgatok, aki tetszik. Főleg azok tetszenek, amiknél látok valamiféle tehetségmegnyilvánulást, legyen az rock, hiphop, electro. Sajnos a mai autotune rappereknél ezt nem látom, ezért utálom is azokat.
2021. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
11%
Csatlakozom 5-öshöz. Kpop is the best!!!
2021. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!