Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rock/Metált kedvelők, ajánlaná...

Rock/Metált kedvelők, ajánlanátok ilyesmi zenéket?

Figyelt kérdés

Leírok pár zenét milyenre gondoltam, ilyenek érdekelnének. Ja és a kategória-rendőrök légyszi kíméljenek, ha metalcoret írok egy nem metalcore zenére ne menjen a hiszti, amúgy se érdekes... :D


rock(szerűségek):

https://www.youtube.com/watch?v=lRN598t1l1o

https://www.youtube.com/watch?v=Rjzt7--dygQ


metál(szerűségek)

https://www.youtube.com/watch?v=ITTOS1otEuk

https://www.youtube.com/watch?v=75Mw8r5gW8E


Úgy vettem észre ezek a modernebb metál stílusú zenék nem túl kedveltek itthon, de hátha valaki véletlen tud még pár ilyesmi jót :D



2021. ápr. 18. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem hallgatok popmetált.
2021. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez modernebb rock, én inkább a 80as években vagyok otthon. Linkin park, green day, sum41, Blink 182 talán ér neked egy próbát, a 90es évek második felében és a 2000es évek elején elég sok bandának volt ilyesmi hangzása.
2021. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy vettem észre ezek a modernebb metál stílusú zenék nem túl kedveltek itthon, de hátha valaki véletlen tud még pár ilyesmi jót :D"

Mármint ilyen modernre gondolsz?

Utolsó metalműfaj a nu-metal ill. a Core műfajok voltak amik elterjedtebbek, azóta már nem lehet ilyet állítani. Nagyjából egykorú műfajok.

A prog metal kivételével mert az dinamikusan fejlődő, abból nőtt ki a djent is ami szerintem viszonylag népszerű.(idehaza is aki a metalt szereti)

Vagy kimondottan a popmetalra gondolsz?

Amaranthe biztosan tetszene, de az ilyeneket nem annyira szeretem.

Rock-ból is inkább az alternative és progresszív vonalat, vagy a kidolgozottabb hard rock számokat.

2021. ápr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Smash Into Pieces

Kontrust

2021. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
modern hát ez a stílus már szerintem bő 10-15 éve létezik, csak a mai napig nem egy elterjedt dolog, talán pont mert nehezen befogadható. Ami tetszik az utolsó 2-ben az, hogy megvan benne a kellő brutalitás, scream, stb, de mégis ott van a tiszta vokál, és ez a kettő valahogy egy iszonyatjó hatást kelt. Amikor csak hörögnek benne azt utálom, de amikor csak tiszta ének van, pl BMTH, azt se kedvelem annyira :D Az első kettő meg tök jó kis rock zene szerintem, olyan Linkin Park - Papercut feelinges
2021. ápr. 18. 22:05
 6/16 A kérdező kommentje:

most így belegondolva pl a Slipknotban is elég sok számukban megy a hörgés aztán meg a tiszta ének, érdekes mód azt senki sem köpködi...


Esetleg egy másik: https://www.youtube.com/watch?v=jiOepsyiVR8 ebben is tök jó ez a hörgés-tiszta ének-hörgés váltogatás

2021. ápr. 18. 22:08
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"most így belegondolva pl a Slipknotban is elég sok számukban megy a hörgés aztán meg a tiszta ének, érdekes mód azt senki sem köpködi..."

Azért Slipknot-t nem érdemes egy lapon említeni a rádiós popmetal bandákkal.

Egyetlen igazán nagy hatású banda a 2000-es években, akik hatással voltak azokra akik most is azt játsszák amit a Slipknot, sőt még a Slayerre is.

Első 2 albumuk alapmű amúgy, nagyon jó groove metal és nu-metal anyagok és mindent is eljátszottak a műfajban.(amit ők nem azt a Korn, vagy éppen a Pantera)Bár tény hogy újabban ők is rámentek az eladásokra de legalább jó zenét játszanak és Slipknot maradt.(bármelyik szám, a Snuff-tól az Iowa-ig van egy saját stílusuk)


Nem azért mert nehezen befogadható, pont azért mert nincs bennük műfajújító dolog és nem feltétlen olyan elemeket kevernek bele a műfajba ami előnyös.(túl sok elektromos elem, olyan témák amik nem jellemzőek a heavy metalra stb.)

Nehezen befogadható pl. a Meshuggah, vagy a korai Opeth azokkal 15+ perces darálásokkal.(régebbről King Crimson, Yes)


Mint írtam nem alakult 10-15 éve nagyon új műfaj, pedig követem a heavy metalt de nem tudok róla hogy e-féle irány kitört volna. Ilyesmivel már kísérleteztek régebben, igaz akkor az eladások növelése volt a cél.

De nem célom más ízlését lenézni, mindenki hallgassa amit szeret de hülyeség lenne állítani:

1. nehezen befogható.

2. nem elterjedt.

3. 10-15 éve van jelen.

Amúgy figyelmedbe ajánlom a Periphery-t, ott van tiszta és grow vocal is, meg elég kidolgozott a hangszeres játék is. Nagyon jók és igényes zenét játszanak.

2021. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7 köszi, ez a babymetal banda még engem is meglepett :D


#8: hát ott van pl a hardstyle, gondolom nem ismered, és igazából tök más mint a metál de az is egy olyan műfaj, ami igazán sose volt világszerte elterjedt, de a 90-es,2000-res években belgiumban,hollandiában,kelet németben iszonyatosan ment, és a mai napig a hollandok tartanak csak ilyen zenei fesztiválokat. A vegyítés meg nekem kifejezetten tetszik, hogy elektronikus zenei elemeket raknak metálba, de ugye a technosok meg metálosok mindig is tűz és víz volt, talán ezért nem tudott betörni ez a műfaj. És elmondom neked hogy már évek óta csinálom azt, hogy ha épp társkeresős korszakomban vagyok, akkor a zenével kezdek, és még egyetlen egy lánnyal nem találkoztam, aki ilyesmit hallgatott volna, vagy szeretne, kortól függetlenül. Mintha itthon nem létezne az internetnek ezen oldala :D Mert az emberek akármit megszeretnek, csak elég sokszor kell lenyomni a torkukon és egy idő után megszeretik, így működik a rádió is...

2021. ápr. 18. 22:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Linkin parkban is van hörgés-ének válogatás
2021. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!