Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik basszusgitár válasszam?...

Melyik basszusgitár válasszam? Tapasztalatok a hangszerrel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Squier Classic Vibe P-bass 60s,70s,

Squier Classic Vibe Jazz bass 60s, 70s

Ez a 4 hangszer között gondolkozom nagyon... tapasztalata akinek van ezekkel kapcsolatosan, az kérem ne tartsa magába.:)

Leginkább gospel, funky, rock, pop zenét játszanék rajta szerintem. Több tesztben hallottam azt a bizonyos humming hangot (elektromos zaj), na az nagyon nem kéne, érdekes p-bassnél nem hallottam szerintem. Érdekel ki milyen hangszert ajánlana a négy közül



#bass #Squier #Jbass
2021. ápr. 29. 14:47
 1/3 Mojjo ***** válasza:

Valami humbuckeres Ibanezt nézzél akkor az árkategóriában, ha ennyire zavar a zaj, a "hum".

Amúgy a J-bass sokkal sokoldalúbb a P-bassnál. Szerintem P-t azok válasszanak, akik nagyon tudják, mit is akarnak, és tudják, hogy az kell nekik. Mindenesetre neked sem a J-, sem a P-basst nem ajánlanám.

2021. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennyire jelen van az elektromos zaj ezeken a gitárokon?

Mennyibe kerül egy ilyet orvosolni?

2021. ápr. 29. 15:16
 3/3 Mojjo ***** válasza:

A hangszedők felépítéséből következően zajosak. Nem lehet orvosolni.

(Léteznek ugyan márkán - Fenderen - belül zajtalan single coil hangszedők, de valójában azok is humbuckerek álruhában. Egy ilyen hangszedő szett kb a kinézett gitár ára, vagy akár felette.)

2021. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!