Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Főleg azoktól kérdezem akik...

Főleg azoktól kérdezem akik már játszottak gitáron, hogy tipikusan melyik rock/metál stílusokat a legkönnyebb és melyeket a legnehezebb játszani?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy minden ami punk vagy punk befolyásolta az könnyű, de mondjátok meg ti.
2021. máj. 4. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Punk, meg a klasszik rock a legkönnyebb kb.
2021. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ember válogatja.

Számomra a ritmusgitározás nehezebb, a szólók könnyebbek még ha van tapping, pull off és egyéb technikák akkor is. Sokkal nagyobb szerepe van a pengetésnek és a ritmikának a ritmusgitározásnál és rendesen rá kell érezni. Szólóknál ez egy fokkal könnyebb talán.


Én a blues-t szeretem a legjobban játszani, számomra az a legkönnyebb és az arra épülő rock/metal stílusok, szóval a klasszikus heavy metal például vagy éppen a hard rock.

Illetve a neoklasszikus vonal is elég látványos, rengeteg sikerélményt ad viszont ez piszok nehéz tud lenni szóval ezt mondanám talán a legnehezebbnek is egyben, illetve a progresszív metal műfajt. Azok közül is Steve Vai vagy Petrucci. Nem tudnám eldönteni melyik játszik nehezebb zenét de nem könnyű.

Legnehezebb szám talán a Cacophony Speed Metal Symphony.


Black metal talán a legkönnyebb, bár ahhoz meg kell tanulni az tremolo picking-t ami rengeteg gyakorlást igényel ha az ember eredeti sebességen akarja játszani.


Punk-t igazat megvallva nem játszottam/játszok, nem szeretem annyira azt a műfajt hogy rávegyem magamat.

(bár úgy tudom az powerchordokból áll, szóval nem valószínű hogy könnyű lenne számomra)

2021. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legkönnyebbek: punk, grunge, AOR

Legnehezebbek: power metal, progresszív metal

2021. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!