Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyibe kerül (nagyságrendile...

Mennyibe kerül (nagyságrendileg) egy külföldi előadó (pl. Ariana Grande, Twice, Dua Lipa, Itzy) zenei videóklipjének a leforgatása és mennyi időt vesz igénybe (forgatás, koreográfia betanulása, vágás, utómunkák ..stb)?

Figyelt kérdés

2021. máj. 14. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A K-Pop klippek nagyon drágák, viszont jó minőségűek. Szerintem néhány, nagyobb bandáknál néhány tíz millió dollár.
2021. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biztos ez?


Több milliárd forint nem picit sok érte?

2021. máj. 14. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem szerintem. De megéri nekik.
2021. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem 10 millió dollár nagyon sok.

Hát még “néhány” 10 millió dollár...

Ugyan visszahozhatja az árát többszörösen is (mondjuk 5-10 év alatt), ha ennyibe kerül, de ez már a profit mértékének a kárára menne/megy... Mindenképpen. És itt már a kockázat is nagy. Mi van, hogyha mégsem lesz olyan sikeres, akkora durranás mint tervezik?

Én nagyon meglepődnék, ha tényleg ennyi lenne, akárcsak néhány klip költségvetése is.


Ariana Grande “The Way” C. klipje például csupán 20 ezer (!) dollárból készült, teljesen kisköltségvetésű klipp volt.

Ennek annó utána néztem.


Az utána lévő klipjei már biztosan sokkal drágábbak voltak, de nem hiszem, hogy 8 számjegyűek...

A “néhány” 10 millió dollár meg 30 milliónál kezdődik ugyebár.


Ennyit szerintem sosem költöttek egy klippre sem.


Oscar díjas filmek készülnek már ennyiből, vagy jóval kevesebből, akár A listás színészekkel.


Például Benedict Cumberbatchel az “Imitation Game” című 2 órás, Oscar díjas film készült 14 millió dollárból, úgy hogy ebben benne volt már Cumberbatch és Keira Knightley gázsija is.


A másik, hogy manapság már egy album nemzetközileg elért 1 milliós eladással is sikeresnek számít, egy single pedig 3-4 millió eladással (vagy akár kevesebbel)...


Ha így teljesít, akkor kb. ilyen 30 millió dollár TELJES bevételt jelent, úgy ha az adót és anyag, illetve logisztikai költséget még nem vontuk le.


Ráadásul ha egy album streaming szolgáltatókon éri el a legtöbb eladást, akkor az nagyon sok mínusz, a valós bevételt illetően, a fizikai eladással szemben... Hiába egyeznek az eladási számok esetleg.


Természetes, hogy egy nagy sláger egy jó klippel a koncert jegyek eladását is nagyon megdobja, de én őszintén nem hiszem, hogy valaha költöttek már több 10 millió dollárt egyetlen egy klipre...


Persze az is lehet, hogy én tévedek.


Viszont itt egy régebbi kérdésre írt kommentem, ezeket az adatokat annó hivatalos angol nyelvű, kiadói jelentésekből bányáztam ki:


“Vegyük 2015 legsikeresebb lemezét: The Weeknd, Beauty Behind the Madness. Az albumot az évben 840 millió és 1 milliárd között hallgatták különböző streaming szolgáltatókon (vagyis inkább ennyiszer, mintsem ennyien), valamint eladtak 1.38 milliót az albumból fizikai vagy digitális formában... Ez körülbelül 3,750,000 album eladássá lett átszámítva összesen, abban az évben. Ezzel The Weeknd generált 19,413,000 dollárt.


Ezzel szemben 2007-ben, amikor még nem volt streaming, a legsikeresebb album Josh Groban, Noel C. lemeze lett.

Ebből eladtak az évben 3,699,000 példányt, ezzel Groban generált 24,025,050 dollárt, aminél még figyelembe kell venni az inflációt 2007 és 2015 között (14%), így az összeg amit Groban generált 27,388,505 dollár, vagyis több mint 40 százalékkal több pénzt csinált mint Weekend, -szinte- azonos eladással”


(Amikor ezt a kommentet írtam, azt akartam bemutatni, hogy a streaming miként befolyásolta a zeneipart)


De mint már említettem, hivatalos jelentésekből vettem az adatokat és jól látható, hogy 2015-ben a legsikeresebb album 19,413,000 dollárt hozott a “konyhára”, 2007-ben pedig szintén az év legsikeresebb albuma 24,025,050 dollárt.


Mindkettő összeg mai értéke magasabb lenne valamivel az infláció miatt, tehát 2007-ben a 24 millió dollár nagyjából (!) ma olyan 30 millió dollár lenne, de akkor sem érte volna meg 10-30 milliós klippet forgatni hozzá...

Úgysem, hogyha mondjuk ezzel a koncert turnékat is akarták volna marketingelni.


És persze ez csak az első évi bevétel, de a következő években a legtöbb album csak a debüt évnek a töredékét tudja hozni bevételben...

2021. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Forintot akartam írni
2021. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legdrágább vannak egymillió dollár körül.
2021. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!