Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fiatal létemre nagyon tetszene...

Fiatal létemre nagyon tetszenek a nagyzenekari, igazi hangszeres zenék, szemben a rádiókban is tolt mások által oly népszerű zenékkel szemben, miért olyan kevés a fiatalabb korosztályban, aki kedvelné a komolyzenét?

Figyelt kérdés
Kedvenceim a szimfónikus művek, még a kórussal kísértek is nagyon jók szoktak lenni. Sok filmet, animét a klasszikus zene emel fel szerintem és a lélekhez is jobban szól a klasszikus zene, sokkal több érzelem, szenvedély van benne, mint a rádiós pop vagy rap stb. zenékben. Még, ami nagyon bejön a metál, rock, itt is nagy kedvenceim a szimfónikus metált játszó együttesek. Csak furának érzem magam, mert körülöttem senki se élteti a nagyzenekari műveket, szimfóniákat. Mintha senki se hallgatná csak én. Őskorinak érzem magam. Emiatt nem is szoktam említeni, hogy ez is tetszik, még kigúnyolnának, megvetnének érte.

2021. máj. 24. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem unjátok már ezeket a kérdéseket?

Tudom tovább lehet görgetni de minden héten van 1 különcnek érző egyén aki egyedinek érzi magát mert ő metalt, rock-t, klasszikust vagy jazz-t hallgat...

Nem leszel semmivel egyedibb, sem különb ember mint aki a rádiós zenéket hallgatja pont, mivel nem az határozza meg a személyiségedet hanem fordítva...

"Csak furának érzem magam, mert körülöttem senki se élteti a nagyzenekari műveket, szimfóniákat. Mintha senki se hallgatná csak én. Őskorinak érzem magam."

Nem vagy fura rengetegen hallgatnak ilyet...

Őskori? Miért szerinted a sok-sok klasszikus zenész akkor mi?

Valamikor ők is fiatalok voltak és 30-40 évig tanulják a zenét...

"Emiatt nem is szoktam említeni, hogy ez is tetszik, még kigúnyolnának, megvetnének érte."

Hidd el nem fog senkit érdekelni és nem fog egyedivé tenni csak mert más zenét hallgatsz...

Nekem mindig a más zenéket lenéző egyénekkel van bajom, ami itt is megmutatkozik sajna.

Mindezt írom prog metal hallgatóként, amikor haveri társaságba megyek hidegen hagy a zene és az megy amit mindenki szeret...

2021. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Azért azt ne mondja senki, hogy nem különböztetik meg az embert, ha mást hallgat mint a divatos, új. Ilyeneket kapok: némá a retró gyereket, nehogy te legyél a discjoke mert az szar buli lessz. Az viszont tény, hogy az egyszerű emberek hallgatják csak az új zenét mert "a régi zenék olyan lejártak".
2021. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

#2 Suliban, ha az embernek pechje van, akkor mindenért "megkülönböztetik", a lényeg, hogy legyen miért lenézni, az másodlagos, hogy mi a tényleges indok. Ha viszont olyan közösségben van az egyén, ahol a bullying nem annyira módi, ott a kutyát nem fogja érdekelni, hogy milyen zenét hallgat. Amikor én voltam gimis, sok "rockerek vs többiek" hajtépéshez volt szerencsém, és állítom, hogy ott egyik fél sem volt jobb a másiknál, mindkettő klikk csípőből elutasította a másik preferenciáját, és aktívan kereste az alkalmat arra, hogy ennek hangot adhasson. Mivel én ebbe a csatába sose szálltam be, engem nem is támadott senki - pedig az én ízlésemen mindkét csoport talált volna bőven támadási felületet.

"Az viszont tény, hogy az egyszerű emberek hallgatják csak az új zenét"

Ez meg szimpla sznobizmus, és szükségszerűen téves is. Alapból herótom van ettől az "egyszerű ember" dumától, mert azt implikálja, hogy vannak a sima 8bites földi halandók, akik az új zenét hallgatják, de csak azért mert nem érnek fel a kolosszális agyához az olyan übermenschnek, mint amilyen te is vagy. Hagyjuk már...

Meg ezen felül is... Én valahogy nem tudom hova tenni az évjárat alapján disztingválást zenében. Szerintem az mond a legkevesebbet egy tényleges alkotásról. Régen is volt rágógumi pop, meg ma is van, régen is volt underground alternatív zene, meg ma is van, régen is volt avantgárd kísérletező zene, meg ma is van, valamint minden korban volt, van, és lesz is képviselője a "lejárt" stílusoknak is. Hallgathat valaki csak új zenét, úgy, hogy az ízlésének semekkora átfedése nem lesz azzal, ami "trendi".


Ami magát a kérdést illeti: az egyes válaszoló szerintem tökéletesen leírta, amit erre mondani lehet. Piszok fárasztóak ezek az önjelölt különc zseni tinédzserek...

2021. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj arra a több tízezer fiatal lányra és fiúra, akik az egész életüket a komolyzenének szentelik.

Igaz, Ők nem kérkednek ezzel, nem is tartják különleges tevékenységnek, és még a gyakorikérdések.hu-n sem reklámozzák magukat.

Pedig az egész életük erről szól.

2021. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Csak a szokásos "I was born in the wrong generation, I'm so special" kérdés, lapozzunk!
2021. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Keress valami klubot, ahol hozzád hasonló ízlésűek vannak, s akkor csökken e kozmikus magányod. :-)
2022. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!