Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet zenét csinálni?

Hogyan lehet zenét csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves fiú vagyok. Nemrég nagyon elkezdett érdekelni a zene. Rengeteget hallgatok, és elkezdtem szövegeket is írni. Kiskoromban rengeteg verset írtam, már akkor érdekelt ilyesmi. Sajnos sosem énekeltem, illetve nem is játszom hangszeren (2 évig jártam zongorára és teóriára, illetve fél évig magam tanultam gitározni). A szövegeimet mutattam pár embernek, azt mondták egyedi, és szerintük nagyon jó. De ezek ismerősök véleményei, tehát lehet elfogultak.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor már nincs későn elkezdeni ezt az egészet, és belevágni?

Valaki készíthet úgy elektronikus zenét, hogy nem tud hangszereken játszani?

Illetve, mi a zene készítésének a folyamata, hogyan tudok elindulni?

Minden segítséget megköszönök, legyen szép napotok :)



2021. máj. 25. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem késő. Én is 16 éves korom környékén írtam a legtöbb zenémet (szintin). Ezek megmaradtak azon a szinten, hogy kazettára vettem őket, de végül semmi nem lett belőlük, mert nem volt rá pénzem, hogy eljussak egy stúdióba. Bár azért még nem adtam fel, csak hát eléggé kijöttem a gyakorlatból. Szerintem, minden szerzeményt rögzíts és a szövegeket is mentsd el, aztán ismeretségi körből szedj össze 2-3 embert, akikkel közösen belevágtok. Elektronikus zenét ma már minden nyeretlen 2 éves tud készíteni különféle programok segítségével, de ha tanultál zongorázni, akkor jobb lenne inkább ezen a vonalon maradnod és használnod a billentyűs tudásod akár szintin is.
2021. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Kell egy jó software, mondjuk FLStudio, youtubeon rengeteg oktatóvideot találhatsz hozzá. A legjobb korban vagy, sok sikert hozzá!
2021. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez itt egy teljes értékű, ingyenesen letölthető és legális DAW. Létezik FB csoportja is, javaslom csatlakozz, bármilyen kérdésre kapsz választ.


YT-on is végtelen mennyiségű anyag található róla.


16 vagy, szuper. Ne agyalj, csináld!

2021. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne későn? Egy ismerősöm 76 évesen kezdte el megzenésíteni gitáron a korábban írt verseit. A múltkor meghallgattam őt és leesett az állam annyira jók! Azt hiszem hogy lesz közös zenélgetésünk is.)
2021. máj. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!