Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Linkin Park miért lett...

A Linkin Park miért lett olyan híres ?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom, hogy nem jok, a Hybrid Theory es Meteora -rol minden szama arany es imadom, utana mar nekem nem jott be az irany , de mitol lettek ilyen hiresek? Sok mas hasonlo banda van hasonlo tehettseggel, megsincs ekkora hirnevuk.

2021. júl. 3. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

A dalszövegeik miatt. Az élet sötét oldalát ragadják meg, amit addig sok énekes nem tett meg, vagy azért, mert nem mert, vagy saját maguk is abba az álomba ringatják magukat, hogy az életet csak élni kell.


Sok ember tud azonosulni a dalszövegeikkel. Jó érzés nem egyedül lenni a problémáinkkal. Megkönnyebbül tőle az ember, és kihoz a depresszióból.


Egyébként sokáig nu metálban nyomták, hasonló banda volt, mint a Korn, a gitár munka is szinte teljes egészében onnan lett átemelve, de a Limp Bizkit is hasonló, és a Deftones. Aztán ismételték magukat (Meteora), és amikor kihalt ez a műfaj, akkor kezdtek el mainstreamebb arcokra váltani.


Ütős punk rock, a rekegős death metal, a dallamos, agresszív, progresszív rock. Ezeknek összessége adja a népszerűségüket. Sokoldalú stílus, sok mindenbe bele kóstoltak, és nem buktak be vele. Mindig változatosak voltak ilyen téren, nem a trendet követték. Kicsit sablonos dalszövegek, de ha egyszer bevált a formula, minek változtassanak rajta?


A leggyengébb albumuk a One More Light. Összeségében egy különleges banda, de szerintem túlértékelt. Sokan egy szinten emlegetik őket a Queennel, Green Dayel, Led Zeppelinnel, Beatleszel, Nirvanával, de szerintem nem érnek fel erre a szintre, még népszerűségben sem, de főképp azért nem, mert különlegeset, korszakalkotót nem csináltak, csak összegyúrtak már meglévő műfajokat és írtak nagyon mély dalszövegeket, utóbbi teljes mértékben az ő érdemük.

2021. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

fura, engem teljesen hidegen hagy a szoveg, sose azert szerettem oket, de a nu metal eros tulzas szerintem, mert nagyon vegyes szamaik voltak, ott volt a "cure for itch" ami full hip-hop, az "in the end" ami inkabb rap, a "breaking the habit" ami nem is tudom mi de se rap se rock :D


De igen lehet pont ez adta a kulonlegesseguket hogy nagyon valtozatosak voltak, es altalaban mindig betalaltak

2021. júl. 4. 00:24
 3/4 meszike91 ***** válasza:
100%

Jókor voltak jó helyen. Meg azért a hybrid theroy elég jól össze volt rakva.


Egyébként az utolsó rock/metal (mindegy hova soroljuk) banda ami tényleg mainstream tudott lenni.

2021. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Sok mas hasonlo banda van hasonlo tehettseggel, megsincs ekkora hirnevuk."

Mert közel sem játszottak olyan mainstream zenét mint a Linkin Park.

Ők elsősorban olyan zenét hoztak létre ami nagyon könnyen hallgatható, iszonyat nagy közösséget sikerült a zenéivel szerezni.

Elsősorban a tinédzser korosztályban, a szöveg szinten is arra a célközösségre fókuszálták, elég csak egy In The End-t végigfutni.

Szerintem amúgy megérdemelték a hype-t, a maguk nevében jó zenét játszottak és nem utolsó sorban fenntartották a Heavy Metal és alműfajainak a népszerűségét. Személy szerint én velük kezdtem, most már jó pár éve nem hallgatom őket de valószínűleg LP nélkül nem hallgatnék heavy metal-t.


Kitérnék az első válaszra is:

"A dalszövegeik miatt. Az élet sötét oldalát ragadják meg, amit addig sok énekes nem tett meg, vagy azért, mert nem mert, vagy saját maguk is abba az álomba ringatják magukat, hogy az életet csak élni kell."

A többsége aki LP-t hallgat nem foglalkozik a dalszöveggel, rádiós zene, fülbemászó és egyszerű. Nincs benne semmi bonyolult és ez volt az ő zenéjüknek a lényege is. A sötétebb hangulat valóban segített a népszerűségre de én nem gondolnám hogy ők voltak az úttörők ebben a stílusban.

A Korn-ra sokkal jobban illik amit írtál és közelebb is állnak hozzá.

(arról nem is beszélve hogy teljes pályafutásuk alatt a Korn, Korn maradt)


Amúgy azért olyan sok műfajt nem kevertek bele.

A Pantera/Machine Head féle Groove Metal adta a Nu-Metal alapját, erre csak simán ráépítették a Hip-Hop-t, illetve visszahozták a Grunge eszmét(na és ha már itt tartunk a depresszív szövegeket valószínűleg a Grunge érából nyúlták).

2021. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!