Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fontos😰!! Meg vegyem ezt a...

Fontos😰!! Meg vegyem ezt a gitárt?? Stratocaster

Figyelt kérdés

Nem tudok semmit a gitárokrol és akarok magamnak egy stratocastert, na szóval


Be mentem egy üzletbe és ott vannak gitárok is, azt mondta az árusító hogy német gyártású az ára 47,441. (47ezer forint) csak ennyit tudok róla, nem próbáltam ki. Szerinted?


Az ilyen gitároknak olyan a hangja mint az eredetieknek? Arra is gondoltam kellene vigyek magammal egy olyan embert aki jártas a témában, de nincsenek barátaim.. :/


A gitárt tanulásra használnám (napi 1 órát kb) és játszani rajta mikor kedvem tartja



2021. júl. 18. 11:09
1 2 3
 21/22 Mojjo ***** válasza:
@20: Nyakszélesség, de teljesen szubjektív, kinek mi a jó. Szóval ezt ne vedd negatívumnak. Nekem 48 mm alatt kb szenvedés a játék, 43 mm alatt meg konkrétan fizikai képtelenség, de ez én vagyok a klasszikus gitáros megszokásaimmal. Másnak meg 42 mm felett nem fekszik. Mindenkinek más a jó.
2021. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Igen, ez az amiről szerettem volna írni a nyakszélesség ami elég érdekes ugyanis én is a 42mm-hez vagyok szokva és simán félrenyúlok -átlagos férfi kézzel- ha ennél kevesebb. Na most vettem egy ilyen gitárt ami igaz nem bullet hanem egy mai affinity és ennek is 40.6mm az adatlapja szerint és méréskor láttam hogy valójában 41.90mm de a szemöldök keskenyebb a vájatba mindkét oldalon legalább fél millivel és a húrok is közelebb vannak osztva egymáshoz hogy aztán tényleg nehezen menjen azon a nyakon a játék. Szóval én ezt megelégeltem, vettem a helyi hangszerboltba fender szemöldököt ami 42mm-es és kis igazítás után szépen a helyére került egy pötty sima ragasztóval és annyira jól sikerült hogy a két szélső E húr sem törik le a bundok széléről mert van ott éppen annyi helye és a nyak is párhuzamos szerencsére. Ami érdekes lehet még hogy fogásra elsőre is inkább vaskosabbnak érzem mintsem keskenynek ezt a nyakat. Igaz a bundok is alapból magasabbak mint a másik strat-om amit több mint húsz éve nyüstölök.
2021. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!