Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehetséges otthon megtanulni...

Lehetséges otthon megtanulni gitározni sok kitartással?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom imádom a metál és rokk zenét, elhatároztam hogy a nyáron megkeresett pénzem egy részéből beruházok egy elektromos gitárra.

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e otthonról megtanulni gitározni tanári segítség nélkül?



2021. júl. 19. 13:43
 1/10 Waff ***** válasza:
89%
Lehetséges, igen.
2021. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt csinálom, de hozzá kell tenni hogy években gondolkozz.

Sokat kell alapozni, sok lesz az unalmas rész de a gyakorlás majd meghozza a gyümölcsét.

A probléma leginkább ezzel a módszerrel az hogy sok rossz módszer/fogás berögzül és ez hátráltathat akár illetve visszajelzést nem igen fogsz kapni, így nehéz lesz eldönteni hogy jó-e amit csinálsz.

Legalább pár órára érdemes egy tanárhoz elmenni, illetve a kezdőgitártréninget elvégezni ami egész korrekt alapokat ad.(nem mellesleg Számadó Csaba ad online órákat is)

2021. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Alapi István viszont azt mondja, hogy egy valamirevaló rockgitárosnak alapvetően magától kell megtanulnia, nem tanártól
2021. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Waff ***** válasza:
53%
3@:Tehát aki tanárnál is tanult abból sosem lesz valamire való gitáros?
2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
3#! Alapi zseni, te egy felelőtlen kommentelő vagy, ráadásul nem is igaz, amit írtál. Kérdezőnek: jó lenne legalább havonta, kéthetente venni egy órát. Az első két hónapban meg hetente, hogy jól indulj. Aztán lesz már annyi tudásod, hogy eldöntsd hogyan tovább.
2021. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
ezt maga Alapi mondta, miközben gitárfogásokat mutatott a fiataloknak.
2021. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem profikat miért kell idekeverni, Jason Becker már 16-17 évesen olyan számokat írt amiket még a fénykorában járó Marty Friedman sem tudott überelni. És kb. a gitározás egyik legmagasabb fokán járunk. Tudtommal ők nem igen jártak tanárhoz, de például Steve Vai igen és szerintem simán egy lapon van az általam felsorolt 2-vel.

Nem ezen fog múlni, de lehetne mondani Buckethead-t is, hozzá hasonló gitáros a Földön nincs pedig ő tényleg a legjobbaktól tanult.

Szerintem ha van lehetőség tanárra igen is érdemes, időt nyer vele az ember és könnyebb kibontakozni is, nem fut felesleges köröket, nem gyakorol rosszul stb.

A profi szinten(átlag emberről beszélünk, nem Alapiról)meg szerintem elengedhetetlen egy jó tanár akivel bármeddig lehet fejlődni.

Igen lehet tanár nélkül, de egyrészt kevés a jól kidolgozott tanagyag(az szerintem eleve rossz ami már mindjárt az akkordokkal kezd, én nem rég kezdtem de az biztos hogy pár hónapig jobb volt a dallamjáték pár húrral), meg az elméletet is csepegtetni kell amire azért az ember otthon egyedül nehezen fogja rávenni magát.

Szóval a lehetőség adott, vannak akik online vállalnak órát, érdemes kihasználni.

2021. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleinte én is azt tanácsolom, hogy járj el tanárhoz, mert a helyes tartás és az alapok miatt szükség lenne rá. Ha tanárhoz nem is jutsz el legalább egy ismerősödet kérd meg aki játszik már egy jó ideje, hogy nézzen rá, jól csinálod-e a dolgokat, mert ha az elején valami rosszul rögzül abból nagy bosszúságok lesznek a jövőben.
2021. júl. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Alapi azt mondta, hogy vannak beidegződései, amiket máshogy lett volna jó rögzíteni. Valamint volt egy olyan nyilatkozata is, hogy a swip technika amikor Ő tanult, még nem haladta meg a váltott pengetést. Ennek az egésznek nem sok köze van az alap kérdéshez. Aki ezzel szeretné megerősíteni a kérdezőt abban a tévhitben, hogy nem kell tanár-legalább az elején-a hangszeres tanuláshoz, sokkal több kárt okoz, mint ami önigazolást nyerhet a saját szavaitól.
2021. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kilenc körül van egy valamire való magán gitáróra. Nagyon húzós, sőt lehúzós mert ennyiből már gitár cuccokat tudsz magadnak venni. Inkább ismerkedj olyan körökben ahol zenélnek, állj be hozzájuk nulláról még mindig jobb. Sokat tanulhatsz tőlük. Az otthoni tanulás szerintem zsákútca, ott csiszolódsz össze a többiekkel, tanulod meg kezelni és reagálni a pontatlanságot, a csúszkálást.
2022. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!