Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám továbbfejleszten...

Hogyan tudnám továbbfejleszteni a jelenlegi gitár tudásom?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és 10 éve gitározok kisebb nagyobb kihagyásokkal. Akusztikus gitáron játszok (Yamaha C40). Eljutottam egy alap szintre. Ezen a szinten már 1-2 év után is voltam és innen nem tudok továbblépni. Alapakkordokat meg egy két plusz akkordot tudok lefogni (Em, Am, G dúr, C dúr, E dúr, D dúr, H7, Dm, barrés F dúr). Kb. csak ezeket tudom lefogni. Egy két pengetési sémát ismerek (le-le föl-föl-le-föl (ez megy a legjobban), le-föl-le, le-föl-fojt-föl, egy kicsit ismerem a váltott basszusos négy ujjas hangzatfelbontásos pengetést is. A célom a gitározással egyébként az, hogy dalokat írjak. Van is kb. tíz dalom és mindig azt mondják nekem hogy egész jó szövegeket írok, viszont a kritika az, hogy mindig ugyan azokat az akkordokat és pengetési stílus (le-le-föl-föl-le-föl) használom. Hamarosan megírom az újabb versem és most már kicsit engem is zavar azt hiszem, hogy mindig ugyan azok az akkordok, meg csak a gitárnyakon az első három bundot használom csak. Viszont például amikor próbáltam a barrés H-mollt, H dúrt, Fis-moll stb. lefogni, akkor nem is a lefogással volt a gond, hanem azzal, hogy egyszerűen váltogatni nem tudom más akkordokkal. Túl sok idő mire váltok. Ezért hanyagolom ezeket az akkordokat, egyszerűen nem tudom megtanulni ezeknek az akkordoknak a váltását normális időben. Meg ha meg is tanulom, rendben megtanultam, de hogyan tovább? A Muszty-Dobay Gitáriskolát használtam és az internetet gitár tanuláshoz, de itt elakadtam. Tudna valaki segíteni, hogyan tudnék tovább fejlődni? Szeretnék más akkordokkal vagy több akkordot, más akkordokat használva dalokat írni. Nem célom az, hogy más dalokat játsszak el, saját dalokat szeretnék írni.

2021. júl. 24. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész egy tapasztalt, jó gitároshoz hogy tanítson...
2021. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tanár nélkül szeretném. Erre a szintre is tanár nélkül jutottam el, szóval valószínűleg egyedül is tovább tudnék fejlődni. A tanár meg se az időmbe, se az anyagi lehetőségeimbe nem fér bele.
2021. júl. 24. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Skálák kellenek neked, azzal rá tudsz gyúrni a tempóra, sokkal nagyobb repertoárod lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=9UzInMpaetc&list=PLY5ZTMKdbV..

De ott a justinguitar ami elég haladó magas szintig is elmegy és ingyenes:

[link]

2021. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

musztidobay.. na anno megkaptam én is az anyagukat. kis e nyitottam, elhajítottam jó messzire.



Viszont iszonyat sok zenét szedegettem le hallás után cserébe, na az viszont sokat segített.

2021. júl. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

//:Tanár, zeneelmélet, gyakorlás ://x1000

Kábé 3-5000 Ft egy hangszeres tanóra. Ha nem vagy vastag, akkor is ki kell tudni köhögni havi egy alkalmat. Youtubról nem tudod összeszedni a tudást, mivel azt sem tudod, hogy mit nem tudsz. Azt írod, hogy nem tudsz akkordot váltani. Persze, mert nem gyakorolsz. Röhelyes minden olyan okoskodás, ahol azt írják, hogy valaki minden segítség nélkül istenkirály lett a gitáron. Persze én is tudok példát mondani profi gitárosra, aki azzal házal, hogy életébe nem vett egy gitár órát sem. Azt viszont erősen elhallgatja, hogy a testvérével együtt-aki a zongorista az adott bandában-kis szaros koruk óta járatták őket zeneiskolába. A lényeg, hogy csodák nincsenek. Senki nem ébredt még fel kedden arra, hogy hétfőn este még senki nem volt, de ma már gitárhiró...

2021. júl. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a gitárhíróság nem azonnal jön... évek.

Napi 3-5 óra gyakorlással.

2021. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyakorlás és kisérletezés. Ne csak a gitár nyakát használd hanem az egész fogólapot és váltogass, oszd legalább három részre. Valamint tanuld meg a skálákat, pentatont dúr, moll..

Kórodi Tominak láttam videoját erről a YouTube-on de nagyon sok más is foglalkozik vele. Kísérlet képpen probálkozhatsz például Kispál dalokkal, ő nagyon érti ezeket és nem nehéz.

2021. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából azt nem értem hogy manapság ez hogy lehet gond.. Mi is megoldottuk, pedig akkor nemhogy youtube, de még internet sem volt csak vonalas teló. másolgattuk / néztük rogyásig az oktatóvideókat, koncertfelvételeket, éjszakákon át hangról hangra fejtegettük a gitárszólókat..
2021. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!