Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus zene kedvelők?

Klasszikus zene kedvelők?

Figyelt kérdés

Én eddig mozartot és csajkovszkijnak a zenéit hallgattatam, nagyon tetszik mozartnak a dallamvilága és csajkovszkijnak is.

Tudtok valamiket ajánlani? Ti, hogy ismertétek meg azokat a zeneszerzőket, akiket hallgattok?



2021. júl. 25. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dvořák: Újvilág szimfónia
2021. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vivaldi: cselló szonáta, négy évszak


Mendelssohn: String Quartet


Chopin művek pl. Cselló szonáta G minor


Brahms Hungarian dance no.5


Rossini Tell Vilmos nyitány

2021. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi jöhetnek még!
2021. júl. 25. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

R. Strauss Alpesi szimfónia


Sztravinszkij: Pulcinella- szvit


Mahler: 1. Szimfónia D-dúr


Muszorgszkij: Hajnal a Moszkva folyó felett


Brahms! A végzet dala op.54


Bellini: Norma nyitány


Bach: h-moll szvit - Badinerie


Haydn Búcsú szimfónia, záró

tétel

Mendelssohn: Szentivánéji álom, nászinduló


Kodály: Háry János intermezzo

Beriloz: rákóczi induló


Strauss kék duna keringő


2es válaszoló

2021. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Brahms nagyon tetszik,
2021. júl. 25. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Mendelssohn hegedűverseny E minor


Gyerekkoromban sokat barkácsoltam, többek között egy szappantartóba épített tranzisztoros rádiót. Amikor először bekapcsoltam és tekergettem, találtam egy csodaszép zenét, ami megfogott, egyszerűen végig kellett hallgatnom. Nyomozni kezdtem utána, és kiderítettem, hogy a fent említett hegedűverseny volt. Ettől kezdve kezdett érdekelni a komolyzene. Ha nem ismered, javaslom, hallgasd meg. Ettől kezdve tudatosan kerestem és hallgattam ilyen zenéket. A komolyzene, opera, operett, musical mind jöhetnek.

A dallamos műveket, számokat szeretem, a mai piff-puff-dirr-durr zenéket nagyon utálom.


A zenéket két csoportba osztom. Amit szeretek az olyan, amit azért ír a szerzője, mert magától jön belőle. A másik, amit azért írnak, mert keresni, villogni akarnak vele a botcsinálta szerzők, ezeket a zenének nevezett förmedvényeket nagyon nem szeretem, semmit nem érnek. Sajnos a mai, vesztébe rohanó, pénz irányította világ ez utóbbinak kedvez.

Nagyon örülök annak, ha azt hallom vagy olvasom, hogy kedveli valaki a tehetséges szerzők dallamos zenéit.

2021. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!