Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockerek miért nem tudják...

A rockerek miért nem tudják felfogni, hogy létezik más műfaj a rockon és a metálon kívül?

Figyelt kérdés

Folyton azzal menőznek, hogy a rockzene az egyetlen létező zene, meghogy a popzene milyen igénytelen stb.

Van a popzenében is igényes, kidolgozott mű ahogyan a rockzenében is van csapnivaló alkotás.



2021. aug. 2. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
97%
Én rocker vagyok, és kikérem magamnak az általánosítást! Senki nem menőzik semmivel, max a 12 évesek, akik azon harcolnak, hogy melyik zene a "jobb". Egy normális "rocker" elfogadja, hogy van ezerféle zenei ágazat és nem szól be a másikra...
2021. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

A gond ott kezdődik hogy fogalmad sincs arról mi az a popzene.

Mégpedig hogy az nem műfaj, hanem egy meghatározás mindazon zenére ami eladásra készül, fogós dallamok vannak, a lemezkiadó igényeit elégíti ki, egyszerű szerkezet és könnyen érhetőség jellemzi. Ezek mellett legtöbbször marketinggel válik felkapottá. A popzenét a Beatles alakította ki igazán, minden egyes porcikáját és a popzenén belül kb. az összes műfajt is, a népszerűség felépítését stb. Szóval amit ma popzenének nevezünk kb. ugyan az csak más a köntös.

Lehet rockzene és metalzene is popzene.



"popzenében is igényes, kidolgozott mű "

Kizárja egymást, ami tömegigényeket szolgál ki az nem lehet igényes. Kár ezen vergődni.

"rockzenében is van csapnivaló alkotás"

Ez tény, nem is értem miért írtad ide...


A többire nem reagálok, lealacsonyító közhely. Te sem vagy semmivel különb azoktól akiket leírtál a kérdésben.


Hozzátéve hogy én nem vagyok rocker, nem vallom magamat annak. De szívesen játszok rockzenét vagy akár heavy metal-t gitáron, és havonta lepörgetek több száz albumot a grunge-tól a prog metalig, egészen a jazz-metalig.

De az nem azt jelenti hogy néha ne hallgatnék meg egy jó kis dubstep-t vagy country-t. Az igényesebb formából teljesen.


Zárásként meg a zene nem érdekel senkit különösebben(úgy általában az életben), de majd megtapasztalod. Vannak akiket igen, de ők vannak kevesebben. Az hogy sznobok az meg magukat minősíti.

2021. aug. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, ofc más zene is. Nekem kevésbé tetszenek de ez személyes problémám, mást nem kell hogy érdekeljen.
2021. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem fogalmad sincs, hogy milyen egy rocker ember...

Amúgy ezt fordítva is lehetne kérdezni: Pl. a popzene kedvelői miért nem fogadják el, hogy lézezik rock- és metálzene is?

2021. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretem a rockot és elég sok rocker haverom van, és nem tudok mást, mint nagyjából igazat adni neked, kérdező. Egyébként kutatások is alátámasztják, hogy a kemény zene rajongói az átlagnál kevésbé toleránsak más irányzatok felé.
2021. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

"A popzenét a Beatles alakította ki igazán, minden egyes porcikáját és a popzenén belül kb. az összes műfajt is, a népszerűség felépítését stb. Szóval amit ma popzenének nevezünk kb. ugyan az csak más a köntös."

Ez masszív tévedés. A száz százalékig kommerszre utazó popzene a megcsinált, jól mutató, sem hangszeren játszani, sem énekelni nem (igazán) tudó sztárocskák, a stúdiózenészek, dalszövegírók, menedzserek világa, ma ugyanúgy, mint az ötvenes években. A kocsmákból feltört, a kezdetek kezdetétől saját (korabeli mércével eléggé suttyó) zenét szerző Beatles ettől nagyon messze van. A Backstreet Boysnak annyi köze van a Beatles-hez, hogy mindkét banda fiúkból állt.

2021. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#5. Tudsz linkelni forrást? Kíváncsivá tettél :)
2021. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
#7 pl. Deena Weinstein szociológus könyvei
2021. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden napra kiírsz amúgy yilen hergelős kérdést?
2021. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tom Benko ***** válasza:
100%
@8: Konkrétan melyik? Ugyanis Weinstein pontosan azt figyelte meg, hogy a rockerek sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak és toleránsabbak, mint az átlag zenehallgató.
2021. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!