Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnék yngwie malmsteen...

Hogyan tudnék yngwie malmsteen számokat megtanulni lejátszani?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokat kérdezném akik ismerik és tanultak tőle számokat. Nehéz volt megtanulni, hogyan kezdtétek el?

2021. aug. 10. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ritka dolog, amikor a kérdés is rossz, én meg meg szoktam kapni érte, hogy mit szólok bele... hát az van, hogy megint csak feltételezni kell valamit, amit a kérdező nem írt le. Szeretnél gyorsan játszani, sportgitározni, söpörni a gitáron. Nem sok köze van hozzá, hogy egy levitézlett sztár miféle videói érhetők el a neten. Technikát kell tanulni, amit nyilván nem lehet az oldal keretei közt elmagyarázni, nem is ez a célja. Hiába írom, hogy keress YouTube-on "how to play" videókat, egyszerűen a készséget kell megszerezni, ha képes vagy rá. Ha nem, akkor nagy sebesen el kell engedni, mert kár olyan álmokat kergetni, amiben nem lehetsz jó. És már megint gitártanárt ajánlok, aki néhány hónap után kiderítheti mire képes a test amiben lakik az agyad.
2021. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre nagyon nehéz válaszolni. Régebbtől gitározol vagy csak most ismerkedsz a hangszerrel? ha csak nemrég kezdted akkor a Malmsteen számokat egy ideig jobb elfelejteni.Tudom miről beszélek 15éve gitározom,basszusozok.Konzi után vagyok......megéri egyszerűbb zenékkel kezdeni,ha az elektromos gitár tanulás a cél -egyenlőre könnyebb riffekkel kellene kezdeni.Esetleg egyszerűbb dallamjátékkal,SZÓLÓ tehnikai alapokkal-ujjrend,alapvető skálák,akkordok,pengetés tehnika-alternativ pengetés legetao-hammer on ,pull of, ha ez megy akkor a sweep picking-söprés a húrokon, és ezek után a tapping...ha ezek jól mennek elkezdhetsz ismerkedni a shreeding tenhikával-vagyis ezek kombinálásával a mit a Malmsteen csinál...........ha most kezdted a gitározást ez lehet több év lesz.Ez oylan mintha az általános iskola 1.-osztályából egyből középiskolába ugornál....vagyis esélytelen.Még akkor sem próbálkoznák vele ha tabból megtanulod.Ha meg is tanulod tabból a menetet a dallamot akkor sem fogod tudni olyan sebességgel lepengetni mint az eredeti van.
2021. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A másik lehet kissé fájó,elkedvetlenitő dolog: sok ember,gitáros arra amit a Malmsteen csinál képtelenek egész pályafutásuk alatt.Ezzel együtt kell tudni élni,erre viszont csak idővel jössz rá amikor tanulsz.Előre nem lehet megmondani.ŐSZINTÉN az elektromos gitár nekem sem igazán jött a basszusgitáron meg nincsen gondom-akár tapping,akár akkordozás ,shreeding tehnika.Amit kell......DE KONZI UTÁN VAGYOK. Meg ha Malmsteen számokat akarsz játszani nem árt ha vannak klasszikus zenei ismereteid is-a Malmsteen zenéje erre épül-aprpeggiók-akkordbontások,Bach,Mozart stb elemek a szólóiban.
2021. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom a tanitványaim is hasonlóan vannak-meg szeretném tanulni a kedvenc gitárosom számait-nincsen vele gond,mindenki erre törekszik......de ezt csak fokozatosan lehet ,nem egyből.Erre jó a tanár amit az első válaszoló is emlitett. TABULATÚRÁBÓL lehet soha az életben nem fog sikerülni,főleg ha most kezdted a gitározást. A TAB csak speciális esetekben,ujjgyakorlatoknál stb .használható.Komplett számokat abból esélytelen megtanulni,főleg a Malmsteen számokat.Segiteni segit ,de csak akkor ha már vannak szólótehnikai alapjaid.A GITÁROZÁSHOZ -tanuláshoz TÜRELEM KELL.......még akkor is ha csak hobbiból szeretnéd.ÉS AMI FONTOS. egyszerűbb számokkal kezdeni.Szokja a kezed,ujjaid a gitár nyakát,a fekvéseket.TOVÁBBÁ elsajátitani a helyes ujjrendet-ez nélkül a shreeding tehnika esélytelen.
2021. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak tőle gitárórák.:


[link]


[link]


[link]


[link]

2021. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!