Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak itt korombeli (bakelit)...

Vannak itt korombeli (bakelit) lemez gyűjtők?

Figyelt kérdés

18 vagyok srác.

Nekem eddig 120 lemezem van ("12" es "10" es "7" es vegyesen)

Vegyes előadók, műfajok

Pink Floyd, ACDC, Eminem, Green Day, David Guetta, Twenty One Pilots stb...

Pioneer PL-740 es lejátszó



2021. aug. 23. 23:47
 1/1 anonim válasza:

Látom egy éves a kérdés, de azért válaszolok rá.

Én 25 vagyok. Nem vagyok nagy gyűjtő (nincs hely) csak szimplán retró rajongó vagyok. Annak idején az Apám vett több havi fizetéséből egy AKAI AP 100C lemezjátszót. Két magnóra volt kötve, hogy meglegyen a stereo hangzás. Amikor a '80-as években Bécsbe költözött, vitte magával a lemezjátszót. A '90-es években vett hozzá egy négyrészes kompakt Technics HiFi-t Phono bemenettel. Azzal már gyönyörűen szólt. 2002-ben 5 éves koromban Budapestre költöztünk. Ott megmutatta nekem a lemezjátszó csínját-bínját. Imádtam a hangulatát és a hangzását. Így amikor a korombeliek már CD-ről, később mp3-ról hallgatták a zenét én otthon az Apám lemezeit pörgettem (LGT, Pink Floyd, Deep Purple, Ofra Haza, Electric Light, stb.). Aztán 2011-ben elért minket is a 2008-as válság és a balatoni kis nyaralónkba kellett költöznünk. Itt helyhiány miatt 11 évet szakszerűen becsomagolva töltött a szerkezet. Múlt hónapban elhunyt az Apám. Mivel szanáltuk az évek alatt felhalmozott holmijait, felszabadult annyi hely hogy előássam a lemezjátszóját és a HiFi-jét. A régi tű már torzított, de hatalmas nosztalgia fogott el a régi lemezek hallatán. Mivel az eredeti PC 100-as hangszedőbe már nem lehet eredeti tűt kapni, ezért rendeltem utángyártottat. Ezzel jól befürödtem, mert lötyögött a helyén. Ezért úgy gondoltam, megérdemel egy új Audio-Technica AT-3600L MM hangszedőt gyémánt tűvel. Ezzel már gyönyörűen szól az öreg technika és élvezem a nosztalgia hullámot.

Remélem elolvasod, ha nem is vagyok nagy gyűjtő. De gondoltam érdekes lehet ez a történet.

2022. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!