Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg elfogadhat...

Hogyan tanuljak meg elfogadhatóan énekelni?

Figyelt kérdés

Pusztulat szar hangom van. 🥺😀

De nagyon szeretnék legalább annyira megtanulni énekelni, hogy ha valaki véletlenül meghallja, ne akarja felvágni az ereit.

Profi énektanár fel tud hozni arra a szintre, hogy a dallam stimmeljen és a hangok kb 90-95 százaléka a helyén legyen?

Ennyivel bőven beérném, tisztában vagyok vele, hogy sosem lesz belőlem Tina Turner vagy Whitney Houston, nem is ez a célom. Csak szeretnék egyszerűbb, nem nagyívű dalokat elfogadhatóan énekelni otthon a fürdőszobában.

Hallásom van, a hangom, a ritmus- és ütemérzékem viszont sajnos nulla.

Szerintetek lehetséges ilyen mélyről fejlődni egyáltalán?



2021. szept. 16. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel tud hozni olyan szintre is, hogy bátran énekelj mások előtt is. Akár színpadon, ha szeretnél.
2021. szept. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják igazából hangja mindenkinek van bizonyos keretek között és inkább a hallással van a gond.
2021. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanárral igen! Attól függ, mennyire profi a tanár, és egy héten hány órát jársz hozzá!
2021. szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


#2, sajnos nem igazán értek az énekléshez, a zenei képzettségem is csak annyi, hogy tudok kottát olvasni. Ennek ellenére én úgy gondolom, hogy van hallásom, azt is meghallom másnál, ha egy fél hanggal elcsúszik éneklés közben. Nekem az a bajom, hogy hiába hallom a fejemben jól a dalt, nem tudom ugyanúgy képezni a hangokat, általában egyik sincs a helyén, egyszerűen nem jön ki. :( A dallammal ugyanez van, a fejemben hallom, de visszaadni nem tudom.

Ritmusérzékem viszont egyáltalán nincs, nem hallom, hogy hol az ütem vége, színházban, koncerteken a vastapsnál sem tudok véletlenül sem akkor tapsolni, amikor kell, mindig a két ütem között sikerül. :( Ez hallásprobléma lenne? Ha igen, vajon fejleszthető?

2021. szept. 16. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallásprobléma, egyszerűen nem tudod, hogy hogyan kell képezni a hangot. Egy énektanár meg tud tanítani rá. A ritmusérzék is fejleszthető. Meg amúgy a hallás is.
2021. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, fejleszthető. Mármint a ritmusérzék, de az éneklés, ha eleve rossz hanggal születtél, nemigen. Tudom, rosszul esik, de ezt el kell fogadnod. Nem kell reményekkel kecsegtetni a kérdezőt, hacsak nem is olyan rossz a hangod, mint azt írtad. Inkább válassz akkor egy hangszert. A gitár a legolcsóbb és a legjobb. A zongora is jó persze, csak drága.
2021. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 a hangszín az, ami adottság. A hangok megfelelő kiéneklése tanulható. Ha az megvan, akkor már fog tudni ELFOGADHATÓAN énekelni, és neki ez a célja. Aztán meg ki tudja, lehet a hangszíne is gyönyörű, nem hallottuk, ezt 1) addig nem lehet megmondani, 2) szubjektív, hogy kinek mi tetszik.
2021. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, attól még lehet énekelni.De, nem hiszem hogy mindenki meg tud tanulni elfogadhatóan. Igen, ezt mondják állandóan, de ez egyszerűen nem igaz.
2021. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!