Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz megtanulni kalimba...

Nehéz megtanulni kalimba hangszeren játszani?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Tele van részletes videós útmutatókkal az összes megosztó.

2021. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Néztem már pár videót, de mindannyian már tudnak játszani rajta, komplett dalokat képesek előadni.

Olyat nem találtam, aki épp, hogy kicsomagolja, elkezd matatni rajta és néhány videó során bemutatja, hogy ez nem is nehéz. :)

2021. szept. 20. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Maga a játék szerintem könnyű, mivel csak két ujjat használsz. Gondok a hangolásnál kezdődnek, meg azt hiszem, minden dalhoz máshogy kell hangolni. Tehát ha tutorial videók alapján behangolod és memorizálod konkrét számokat hogy kell ujjazni, az könnyű. De ha te mondjuk úgy gondolod, fogod és eljátszod rajta a Pákótól az Add ide a didit, oda már komoly zenei tudás kell. Legalábbis én így látom, amúgy régebben én is szemezgettem a hangszerrel, de nem lett belőle semmi. De nagyon szép hangja van.
2021. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, a hangolásra nem is gondoltam... Ami videókat láttam, kis vékony ujjú nőcik játszottak, már az is kérdés volt, hogy virsli ujjakkal mennyire működik, nemhogy még dalonként variáljak :))

Egyelőre lehet, hogy a hallgatásnál maradok, mert tényleg nagyon szép.

2021. szept. 21. 08:10
 5/5 pittipok válasza:
Tapasztalatokat én is szívesen, olvasnék. Szeretnék megtanulni játszani rajt, gyerekdalok szintig.
2021. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!