Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A gitározás adottság/tehetség,...

A gitározás adottság/tehetség, vagy gyakorlás/tanulás kérdése? Esetleg a kettő keveréke?

Figyelt kérdés

Van olyan, hogy valakinek van erre affinitása/tehetsége vagy sok gyakorlással bárki jol fog gitározni?


Van aki szépen énekel vagy jol táncol tanár nélkül, más meg tanulja és mégse megy neki.


Már régóta gyakorlok, de egyre kevesebb a sikerélmény, egyszerűen mintha falakba ütköznék! (klasszikus gitár)



2021. okt. 9. 21:34
A kérdező szavazást indított:
Főleg gyakorlás?
Főleg tehetség?
Gyakorlás50%-Tehetség50%?
26 szavazat
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Szintén klasszikus gitár. Kb. 15 éve tolom, de 10-et simán letagadhatnék :D Pedig napi 2 óra fixen megvan, bizonyos életszakaszaimban ennek többszöröse is.


A helyzet elég összetett. Természetesen a "tehetség", ez esetben a kézügyesség, finommotoros képességek nagyon nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy valaki gyorsan tudjon fejlődni - de lehet valakinek bármilyen jó a kézügyessége, ha nem tesz bele időt és energiát, neki sem fog menni. Tehát mindenkinek dolgoznia kell az ügyön, akármit dobott neki a természet.

Nekem nagyjából negatív a kézügyességem, valami elképesztő béna vagyok. Viszont szeretem a zenét, szeretem kézbe venni a gitárt és a gyakorlás minden percét élvezem. Lassan fejlődök, nagyon lassan, de nem igazán zavar, nem sietek sehova, nem ebből akarok megélni, nem akarok koncertteremben fellépni stb stb... Élvezem, amit csinálok, és ha lassan is, de haladok előre és ennyi.

Teljesen őszintén mondom, hogy 15 év alatt 5 évnyi átlagembernyi útnál többet nem tettem meg. De nem látom, hogy valaha is abba akarnám hagyni. Ne hagyd, hogy ilyesmi elvegye a kedved. Ha szereted, csináld és ne a fejlődési tempódat figyeld, hanem azt, hogy mennyire baromira csodás dolog, hogy úgy ahogy, de mégiscsak zene jön ki az ujjaid alól.


Illetve egy fontos dolog. Nagyon, sőt, csupa nagybetűvel NAGYON nem mindegy, hogy hogyan gyakorol az ember. A gyakorlás felépítése, módszertana, az, hogy csak otthon magad gyakorolgatsz, vagy van tanár, aki kijavít, az, hogy egyes dolgokat hogyan is hajtasz végre stb stb - ezek nagyságrendileg meghatározzák a fejlődés tempóját.

Pár videót majd keresek neked, ami esetleg segíthet, de videók ide, vagy oda, ha nem lenne esetleg tanárod, legalább pár évig mindenképp érdemes egy _jót_ keresni és egy jó mellett tanulni.

2021. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, kell hozzá tehetség is, nem csak gyakorlás. Ismerek olyan srácot, aki évek óta gitározik, talán járt is órákra, profin tud mindent, a legnehezebb szólókat is eljátssza neked... csak nem élvezhető, amit játszik. Nincs felépítése a játékának és nincs érzelem sem benne, vagy ha van is valamennyi, az nem feltétlenül jön át a hallgatónak. Viszont láttam olyat is, aki tök egyszerű dolgokra képes a gitárjával, mégis a kezében szinte beszélt a hangszer hozzánk, pedig 2-3 akkorddal oldotta meg a zenét a fickó, mégis annyi érzelem volt abban a dallamban, hogy teljesen magával ragadott az a néhány röpke perc.
2021. okt. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Igazából elég erősen gyanítható, hogy a valódi különbség annyi, hogy az egyikük egész testtel zenélt, és te láttad. Hallgatva meg lehet, hogy pont a másik tábor lennél. Persze ha mondjuk "kis egyszerű blues", akkor ott a pont, de érted, azért elég sokszor nem mindegy, mi a körítés, és az se mindegy, milyen alaphangulatban kapod el őket.


A gyakorlás, a rákockulás olyasmi, ami hatalmas eredményeket hoz mindenkinek, aki képes egyfajta ördögi élvezettel tenni a dolgát akkor is, ha nettó fáradt és unja az egészet. Sokat segít, ha jók a részeredmények, és jó a közönségreakció, de az igazi állatokat ez se tántorítja el, és egyszer csak elérkezik a pillanat, amikor Hendrix már rendesen széttrollkodja a koncertjét, próbálja sikertelenül parodizálni önmagát, és mindenki extázisban van folyamatosan.

2021. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azokat csodálom akik még énekelni is tudnak mellé, ehhez lehet hogy kell valami veleszületett képesség hogy meg tudd osztani a figyelmed mert nekem például a gitározás teljes koncentrációt igényel és nem tudok egy másik dallamra is figyelni. Talán ha valahogy átkapcsolna az agyam hogy egyként kezeljem a dalt és nem külön a gitár részt meg külön az éneket. De nyugtassatok meg ha gyakorlással ez is elsajátítható :D
2021. okt. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: nyugodj meg, elsajátítható. A híres magyar, Amerikában dolgozó úszóedző szavaival: just do it(x1000)
2021. okt. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Korán kell kezdeni. Például én imádtam dobolni és ha akkor kezdtem volna ezzel foglalkozni akkor tehetséges dobos lennék, viszont ma már biztos nem.
2021. okt. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem 40 felé jött meg a zsebóra és a jó ritmusfantázia szinte egyszerre, szinte kár is, hogy csak pécén magamnak hobbizenélgetésben használom ki, hogy általában elsőre fel van játszva minden.
2021. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A guitarmasterclass.net oldal megalapitoja maga vallja be, hogy nem volt tehetsege a gitarozashoz, megis megtanult eleg jo szinten jatszani. Ugyhogy az o peldajabol kiindulva igen, meg lehet tanulni olyan szinten, hogy akar fel is tudjal lepni.

Amugy azt az oldalt ajanlom azoknak, akik a szolozast is fejleszteni szeretnek.

2021. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!