Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Manapság a 2000-es években és...

Manapság a 2000-es években és a 2010- es évek első felében megjelent zeneszámok is retrónak számítanak már?

Figyelt kérdés

#zene #sláger #régi #2000-és évek
2021. okt. 18. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az még nem számít retrónak, csak a régebbiek
2021. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs meghatározva, hogy hány évnek/évtizednek kell eltelnie ehhez. Mindenki maga dönti el. Még nagyon régen (az 1980-as években) volt a rádióban egy Slágermúzeum nevű műsor, ahol általában az 1960-as évek zenéit játszották. A Tegnap Slágereiből című műsorba pedig nagyjából az 1970-es évek zenéit tették be (ezek számítottak akkoriban retrónak). A Pophullám, Popzene Sztereóban című műsorban mentek az aktuális slágerek. Ez ma már persze mind érvényét vesztette, mert ma, 2021-ben egy 20 évvel ezelőtti zene már csak a modern hangszerelése miatt sem tekinthető muzeálisnak, mint ahogy a 10 évvel ezelőtti sem retrónak.
2021. okt. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a 2000-es évtized eleje, pl. Gigi d'Agostino vagy a Scooter akkori slágerei már egyre inkább a retróbulik kellékei, a későbbiek még nem igazán (azoknak még kell egy kis pihenő, több évnek kell eltelnie, hogy az "elég volt belőlük" érzés átadja a helyét egyfajta "de szép idők voltak!" újrafelfedezésnek)
2021. okt. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Black Sabbath sem retro, annyira nem fogott rajtuk az idő.

De elmondható egy csomó régi zenéről ami nem az.

Szerintem a retro az nem definiált, sokan elsősorban azokat a zenéket illetik eme kifejezéssel ami manapság már nem hangzik kornak megfelelőnek.

Ez alatt nem a hangszerelést értem, hanem tipikusan azokat a könnyűzenéket amik "működtek" egy adott korban de mára nem hangoznak a kor elvárásainak megfelelően. Nyugodtan belevethetjük ide majdnem az összes komcsi korszakos magyar zenét, amik nem "szóltak" bele a rendszer működésébe.

Szerelem vonat, Afrika például ami beugrik, vagy az akkori disco zenék.

2021. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 20 évnél régebbi zenék számítanak retrónak, tehát most nézve a 2001 előtt megjelent zeneszámok! Hogy pontosabb legyek, szerintem a 20. század második fele! Az ezredforduló utáni számok csupán régebbiek, de attól függetlenül inkább már a mai modernebb korszakba tartoznak!
2021. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A múltkor egy 2003-as szám is szólt a Retro rádión
2021. nov. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os, na épp ez az: amikor még "A 60-as 70-es 80-as évek legnagyobb retro slágerei" volt a szlogen, akkor is játszottak már néha olyan számokat, amik javában a '90-es évek közepén készültek! (Everytime We Touch, Coco Jamboo, Everybody)

De az is elképzelhető lehet, hogy egy 2003-as feldolgozás eredetijét hallottad, nem? Melyik volt az a szám?

2021. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!