Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért rekedtem meg gitártanulá...

Miért rekedtem meg gitártanulásban egy szinten?

Figyelt kérdés

Lassan már két éve gitározok, napi szinten. Tanulgatok skálákat, és akkordmeneteket is szoktam csinálni, meg egyszerűbb dallamokat, viszont zenéket nagyon ritkán tanulok. Naponta 1-2 órát szoktam vele foglalkozni, de van hogy csak pár percet vagy még annyit se. Nyár közepe óta nem fejlődtem semmit, és nem értem miért nem. Barátom akivel kb egyszerre kezdtük a gitározást már sokkal jobban tud játszani, pl szólóimprovizációt nagyon gyorsan tud eljátszani. Amikor meglátom hogy ő meg mások hogyan gitároznak, teljesen elmegy a kedvem a gitározástól, pedig tökre szeretek rajta játszani. Ő nagyon sok zenét szokott egyébként megtanulni gitáron, még zenekarban is játszik.


Bennem van a hiba, vagy csak azért rekedtem meg egy szinten, mert nem tanulok semmi újat, pl zenéket, szólókat? Ugyanis ha jobban belegondolok tényleg nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, pedig szinte minden műfajra kapó vagyok.

A legelején még akkordokat tanultam, aztán megtanultam a pentaton és a G-minor skálát (az utóbbi kettőt viszonylag nehezen).



2021. dec. 9. 21:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a barátom és én is magunktól tanultunk meg játszani a gitáron. Annyi volt a kettőnk közt a különbség hogy ő zeneelmélethez jobban ért a zenekara révén, és az egyik családtagja támogatja őt mindenféle felszereléssel. Tanárhoz egyikőnk se járt soha.
2021. dec. 9. 22:03
 2/5 Waff ***** válasza:
100%
A "lassan két év" gitározás még nagyon az eleje, ne keseredj el, és főleg ne hasonlítgasd magad másokhoz! Ez nagyon fontos. Mindenkinek megvan a saját tempója, és tehetsége. Főleg ha magadtól tanulsz autodidakta módon, akkor lassabb a fejlődés folyamata. Hidd el, attól hogy magadon nem veszed észre a fejlődést, attól még fejlődtél, ha minden nap gyakorolsz 1-2 órát. Szóval nyugi, nem rekedtél meg, ott a jutub, vagy a sok netes oldal, ahonnan ki lehet kukázni az elméletet és a gyakorlati útmutatásokat is.
2021. dec. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Van aki egy éjjszaka alatt kiolvas egy könyvet, másnak kell hozzá egy hét. Attól még egyik ember sem értékesebb, vagy értéktelenebb a másiknál.


Az előttem szóló okés dolgokat írt. Azzal támogatnám még meg, hogy told meg kicsit a szekered azzal, hogy veszel néhány gitárórát. Én Számadó Ssaba rendszerét szoktam javasolni, de számos más oktató létezik az online térben(is).


Azt írod, hogy pentaton és "minor" skálát tanultál. Ha ez a tudás csak úgy lóg a levegőben, nem hazsnálod semmire, akkor egy kicsit értelmetlen. A barátod dalokat, szólókat tanul, rájött esetleg, hogy a zenei formákat, elméleti elemeket hogyan használják a gitárosok a gyakorlatban. Jobban eligazodik a hangszeren, ráadásul olyanja van, ami neked még nincs: motiváció egy zenekar által! Nagyon fontos!


Csak gondolatébresztőnek:

https://www.youtube.com/user/gitaroznijo

[link]

[link]

Ráadás egy jóindulatú gitáros csatornája mindenféle jóval, oktatással is: https://www.youtube.com/c/Tam%C3%A1sK%C3%B3r%C3%B3di

2021. dec. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a barátod veszettül jól tud imprókat mert ez fekszik neki de dallamosan, melodokusan pedig szinte semmit. Nem vagyunk egyformák, ne hasonlítsd magad és azt játszd és úgy amit szeretsz.
2021. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelölj ki célokat, válassz ki pár dolgot, amiket meg akarsz tanulni, és máris haladhatsz. A tanár azért jó, mert ebben is segít.
2021. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!