Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek,Metálosok!Ti mit...

Rockerek,Metálosok!Ti mit gondoltok a mai Mayhem black mtal bandáról?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik énekes a jobb? A volt énekes Maniac károgós,rikácsolós hangja,vagy a jelenlegi vokalista,azaz Csihar Attila orgánuma?Valójában nekem mindkettő bejön,de igazából Attila hangjával (ami nagyon nagy dolog)vál klasszikussá az 1993-ban felvett De Mysteriis Dom Sathanas lemez.Most pedig a 2019-es Daemon lemezük is nagyon jó kritikát kapott.

2021. dec. 16. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy 1 album volt Mayhem igazán az pedig a De Mysteriis Dom Sathanas, utána már a tagok 90%-a lecserélődött, szóval sok közük nincs hozzá, max ők is black metalt játszanak.
2021. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Deathcrush és Live in Leipzig

jó a Mysteriis, de nem több

2021. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a De Mysteriisben a "monumentalitás" tetszett, az egész album olyan mintha valamilyen musicalt vagy operettet hallgatnál egy színházban, olyan "nagyszabású" az egész, és Attila ehhez elképesztően sokat ad hozzá, mert az ő vokálja alapból ilyen "operás" beütésű. (Sajnos semmilyen más black metalban nem találtam hasonlóan "monumentális" hangzást, egyedül talán a Thornsban, de nekik is csak a Trondertum demo meg az Emperorral közös split ilyen)


Bírom Maniacot meg Deadet is bírtam, de egyrészt nekem herótom van a tipikus generic black metal vokál stílustól, másrészt meg nem tudnák ugyanazt a monumentalitást hozni amit Attila hozott.


Ha már Daemon, azt is bírtam, de picit nekem ugyanolyanok voltak a számok, + hiányoztak nekem főleg a gitárokból de még a dobokból is azok a "katarzisok" meg tetőpontok amik a De Mysteriisen voltak.

(Magára a dalfelépítésre gondolok, pl ahogy a Cursed in eternity építkezik a lassú 1. rifftől eljut a 2:48-as "katarzisig", vagy a Life Eternal az 1. rifftől a szóló utáni riffig, Euronymous nagyon jól tudott dalokat építeni), a vokállal nem volt baj, az szépen építkezett és hozta ezeket a pillanatokat, de maguk a dalok felemásak lettek szerintem.

2022. márc. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!