Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc progresszív...

Melyik a kedvenc progresszív rock együttesed?

Figyelt kérdés
És vannak még olyanok, akiknek tetszik ez a műfaj?

2022. jan. 3. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha a háttérben szól, akkor azért annyira nem bántó, de messze van attól, amit magamtól leülök hallgatni. Nekem kicsit gagyi.
2022. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

A kedvenc zenekaromat, a Cardiacs-t szokás progresszív rocknak kategorizálni, szóval őket mondanám. Frontemberük, Tim Smith, aki véleményem szerint a pop- és rocktörténelem legzseniálisabb zeneszerzője volt, kifejezetten gyűlölte prog-punk besorolást, amivel a rajongók zöme illette a zenéjét, és váltig állította, hogy ő sima popzenét csinál. Valóban kérdéses, hogy mennyire rockzene Tim munkássága, de progresszívnek egészen biztosan progresszív.


Nagy kedvencem a műfaj; szeretem az érdekes, kalandvágyó dalszerkezeteket, prog-rockban/-metálban meg az ugye kb. műfaji megkötés, szóval rockzenén belül határozottan a progresszív irányba tendálok (de persze nem kizárólagosan). Pár kedvenc albumom a műfajból:

Cardiacs - Sing To God

The Mayan Factor - In Lake'Ch

Tool - Lateralus

Jute Gyte - Perdurance

Boredoms - Super Ae

King Crimson - In The Court Of The Crimson King

Rishloo - Feathergun

Karnivool - Sound Awake

Gojira - From Mars To Sirius

Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet

Ocrilim - Annwn

2022. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre egyszerű részemről a válasz Yes, de a King Crimson és a Rush sincs tőle sokkal lemaradva.

De igazat megvallva inkább prog metalt szoktam hallgatni, ritka hogy ráveszem magamat prog rockra. Az a műfaj sokoldalúbb már sokkal, sikerült kiteljesedni még jobban, a sok különböző szubkultúra és zenei stílus egyesítésével ami valamennyire célja is volt a felsoroltaknak de nyilván nem állt még rendelkezésre annyi ihlet mint most.

Azért egy mai Haken hordozza a Dream Theater mellett, a Rush, a Queen, a Yes és számtalan más együttes hatásait is.

2-es szépeket írt róla, szerencsére ez a műfaj manapság is fent maradt, bár azt lehet mondani a 90-es évek végén és a 2000-es években volt egy tetőzése, ami olyan mennyiségű anyagot kitermelt a hallgatóságnak, és olyan magas minőséget amivel 100 évig is lehet majd lenni.

2022. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mansour ***** válasza:
100%

A 3-as első mondatát szó szerint írhattam volna én is. Nálam is a Yes az abszolút kedvenc, és egy hajszálnyival mögötte a King Crimson. A Rush mellett nálam a harmadik helyre még becsúszik a Genesis (Peter Gabriellel). Szerintem a progresszív rock igazán nagy korszaka a 70-es évek volt. Rengeteg zseniális együttes volt akkoriban: Emerson, Lake & Palmer, Jethro Tull, Camel, Caravan, Gentle Giant, Pink Floyd, Van Der Graaf Generator, és még sorolhatnám. Hallgatok későbbi dolgokat is, de azok általában nem tudnak annyira elbűvölni, mint a 70-es évek. Prog metált ritkán hallgatok, eleve a metál műfajért nem nagyon rajongok, de néha kedvem van ahhoz is.

A Yesre visszatérve: nincs még egy együttes, amelyiknél a zenei összetettség ilyen egyedi hangzással és magas színvonalú hangszeres játékkal párosulna. Nekem a Yes zenéje nem csak a progresszív műfajban az első, hanem mindenfajta más zene fölé magasodik.

2022. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Radiohead.

Lesd meg ezeket az albumokat:

- The Bends

- OK Computer

- Kid A

- In Rainbows

2022. febr. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Bocsi kevertem a műfajt.

Akkor viszont Pink Floyd.

Progresszív metálból meg TOOL.

2022. febr. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

5

Azt a nyávogast nem nevezném zenének se nagyon.

2022. febr. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Supertramp. :)
2022. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

+Styx


8. válaszoló voltam.

2022. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!