Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A soft rock miért nem annyira...

A soft rock miért nem annyira népszerű műfaj, mint pl. a heavy metal/hard rock, progresszív rock, diszkó, funk, black metál, szintipop stb.? Az előadóik mitől buktak el kereskedelmileg?

Figyelt kérdés
Meg még sok rocker részéről éri leszólás a soft rock műfajt. Miért?

2022. jan. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

szerintem nem kevésbé népszerű, mint akármelyik másik műfaj, amit felhoztál példának, legalábbis a fénykorában erősen népszerű műfaj volt. néhány az ismert nevek közül, akik csináltak soft rockot: Phil Collins, U2, Elton John, Eric Clapton, Rod Stewart, Lionel Richie, Michael Bolton, Red Hot Chilli Peppers, Chicago, The Zombies...

a rockerek meg mindent leszólnak, ami nem úgy hangzik, mint a kedvenc zenéik, ez egy ilyen réteg.

2022. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mansour ***** válasza:
85%

A Fleetwood Mac együttes Rumours című albuma ott van minden idők legnagyobb példányszámban eladott albumainak első 10 helye között. A 70-es, 80-as években a soft rock még nagyon népszerű, kereskedelmileg sikeres műfaj volt. Utána valóban visszaesett, valószínűleg az elektronikus műfajok elterjedése következtében.

A rockerek és metalheadek meg valóban leszólnak mindent, ami kicsit is kilóg az ő szűk ízlésvilágukból.

2022. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

És miért nem tudjátok elfogadni, hogy ők ilyenek ?

Azért mert valaki (elég sokan) "mindenevő" tehát végülis mindent meghallgat, s már már mindegy is, hogy mi szól, mert "nem zavarja", nem szólja le stb...


És mondjuk aki szereti a The Doors, Led Zepp, Deep Purple től egészen a Guns n Roses ig a rock zenét, az azért nem nevezhető szűk látókörűnek -szerintem- s mondjuk a diszkó, black metal, szintipop (ha már ezek fel voltak sorolva) számok meg nem jönnek be nekik és ezt elmondják... szerintem ezzel nem lenne semmi baj :D


De az is megfigyelhető, hogy azok a "mindenevők" akik szeretnek mindent :D azoknak az általam felsorolt bandák szinte hallgathatatlanok :D

Pl egy ilyen mindenevő mikor hallgatna végig egy 20 perces Pink Floydot vagy 10+ perces Deep Purple vagy Jimi Hendrixet ?

És akkor itt a progresszív és pszichedelikus rock is szóba jöhet.

Ahány mindenevőnek mutattam valami hasonlót állandóan fintorogtak, hogy ez milyen zene :D

Pl van a Led Zeppelinnek egy 30 perces változata a youtuben a Dazed and Confusedből.

Na, azt eddig nem sok mindenevő hallgatta végig.


De szerintem eleve az, hogy valaki rock zenét hallgat/szeret, vagy netán rockernek mondja magát, az valami lazaságot, szabadságot, (mint hard rock- kemény rock) tehát némi keménységet is vonhat maga után.

Bőr cuccok, láncok, weszkó csizma, hosszú haj.

Persze nem minden rocker néz ki így, de ezektől azért nem feltétlen áll messze, hogy azt mondják mondjuk egy ByeAlex számra, hogy xar :D


Szerintem az embereknek ízlése van.

Van ami tetszik, van ami nem.

Kajában is így van.

Pl egy 100napos tojást nem ennék meg.

Vagy amit már ettem és nem ízlik, arra is elmondom a véleményemet.

És a zene ugyanilyen.

Ha valami nem tetszik, akkor azt el lehet mondani.

Az már csak ember függő, hogy hogyan teszik.

Van aki azt mondja, hogy nem szeretem a szintipopot, van aki azt mondja rá, hogy xar. :D

De aki meg annyira mindenevő, hogy semmire sem mondja, hogy xar vagy neki nem tetszik, szerintem az sem jobb.

S igen, mindenkinek van olyan szám amit nagyon utál és kiütéses lesz tőle.

Na arra még jó, hogy elmondja az őszinte véleményét! :D


Én leginkább az olyat nem értem, aki fel tudja húzni magát, vagy össze tud veszni azon, hogy valaki lexarozza más zenéjét.

Hogy ezen tudnak vitatkozni :D

Nekem érthetetlen.

Meg hogy nem lehet lexarozni egy egész zenei stílust.

Már miért ne ? :D miért ne lehetne ?

Ha ezt gondolja, ez teszi boldoggá, tegye :D

Szerintem ebben kéne sokkal jobban elfogadónak lenni.

Hogy valakinek karakteresebb, határozottabb (és nem beszűkült) az ízlése.


Ugyanis valahol a blues mindig ugyanolyan, s valahogy mégsem, mégis más, mindig tud egy kicsit újabb dolgot mutatni.

Ez van mondjuk a szintipopal.

Ugyanolyan, aztán mégsem.

S ha ezt valaki nem szereti, akkor nyugodtan leszólhatja ezt a stílust. :D

Gondoljatok a zigán zenére.

Azt is baromi sokan szeretik, és rengetegen vannak, akik megőrűlnek tőle.

Na, ez megvan minden másik műfajnál.

S mondom, tényleg vérmérséklet függő, hogy ki hogyan fejezi ki magát.

Bizonyára egy rocker keményebben mint egy kpoper :D

Habár ki tudja ?!

2022. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Haver, rajtad kívül senki nem húzta itt fel magát :)

Az teljesen jogos, hogy valakinek nem tetszik egy stílus, de egy értelmes ember nem sz.rozza le emiatt mások ízlését :) tök mindegy, hogy rocker az ember, vagy rapper, vagy akármi, aki tahó az tahó, ennyi.

Azzal is egyetértek, hogy joga van az embernek tahó módon kifejeznie magát, csak aztán ne csodálkozzon, hogy mindenki tahónak nézi.

2022. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem láttál még olyannak haver :D
2022. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

De amúgy akinek nem inge.

Elég körülnézni itt is akár, hogy mennyien össze tudnak ugrani azon pl, hogy hogyan xarozhattad le a Kordát ? XD

S szerintem nem attól lesz nem értelmes ember valaki, ha őszintén véleményezi az Alma együttest vagy Uhrin Benedek zenéit.

Ettől nem lesz valaki értelmes, hogy a xarra is azt mondja, hogy habos torta és amúgy sem ítélem el, mert lehet, hogy valakinek ez tetszik xD

Nehogy megbántsam :D


És csak poénosan megjegyezném:

Remélem, mert én így látom, nem vagyok kevésbé értelmes ember mint te xD

2022. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!