Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van aki csinált már saját...

Van aki csinált már saját zenét vagy covert fl studioval úgy hogy a vokálhoz a google fordítót használta?

Figyelt kérdés
Ez a video megmutatja hogyan kell csinálni de szerintem elég nehéz. [link] Egy csomó időt töltöttem vele de sajnos sosem sikerült úgy ahogy szerettem volna. Pedig igyekeztem követni az utasításokat.

2022. jan. 12. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A "van aki már"-t úgy érted, hogy itt az olvasók között, mert hogy segítséget kérsz? Ha igen, akkor bocsi...


Amennyiben csak arra vagy kíváncsi, hogy tudunk-e példákat ilyen módon csinált zenékre: van egy ilyen szürrealista zenés-videós projekt, a Ratboy Genius, amit egy amúgy zeneprofesszor csávó csinál, ahol szinte minden vokál így készül (annyi, hogy Google Translate helyett asszem más text-to-speech alkalmazást használ a tag). A Ratboy Genius Dreams Minecraft című musical(?)-ből ez a darab, a Potato Knishes, viszonylag ismert mém-dallá vált: https://www.youtube.com/watch?v=IFfLCuHSZ-U de szerintem az RBG magnum opus az ugyanabból a műből a Happy Factory: https://www.youtube.com/watch?v=efjjmpOVzRg

A YouTube-csatornán van fenn egy interjú a készítővel, Ryan Dorin-nal, aki egy ponton beszél arról, hogy hogyan készíti ezeket a vokálokat. Elmondása szerint az egész egy rendkívül hosszadalmas, macerás folyamat, rengeteg vágással, pitch-shifteléssel, spektrális szerkesztéssel, hangerő-szabályzással, stb. (szóval gyakorlatilag tortúra), mindez olyan eredményért, ami nem hogy emberre, még vokál-szintire sem hasonlít - de neki persze ez pont jól jön ehhez a szándékosan bizarr projekthez.

2022. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam hogy hátha van itt olyan aki esetleg csinált már ilyet és esetleg tudna segíteni. Amúgy köszi a példákat amiket írtál.
2022. jan. 12. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Ableton lesz a barátod a szótagokra igazításban. Ott se egyszerű, de legalább megoldható, ráadásul általában nem tökölősen.
2022. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

FL-ben én csináltam a napokban.

A google tts-t használtam én is és a NewTone nevű plugin is tudja szótag szintűre lebontani, és ott autotune-oltam. A beszédből úgy lehetett éneket csinálni, hogy a szótagokat megfelelő helyre igazítottam, a Center potiját letekertem, és a vékony sárga trendvonalakat vízszintesre igazolni.

Nekem az alábbi linken van a kísérletem, de sok munka volt vele és szerintem soha nem fogok többet ilyet csinálni, nagyon időigényes. Vocal mix is azért van rajta profi módon, de akkor sem olyan, mint az igazi ének... (arabul énekel, de inkább nem mondom el, hogy milyen csúnya szöveget fordíttattam le)

[következő válaszban a link]

2022. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2022. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen egyébként tényleg nagyon időigényes munka. De nekem alapvetően megéri, mert más lehetőségem nincs hogy eredeti szöveget tegyek az instrumentális zenei alapomhoz. (Nincs olyan ismerősöm aki fel tudná nekem énekelni).
2022. jan. 14. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Vokálszintivel próbálkoztál már? Én még tavaly letöltöttem a Synthesizer V Studio Basic-et, meg hozzá az Eleanor Forte nevű virtuális "énekesnő" Lite verzióját, és tök jó, pláne, hogy az egész ingyen volt, és főleg, hogy Linuxra is van!

(első voltam)

2022. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltam, illetve nem is hallottam még róla. De mindenképpen megnézem, köszi.
2022. jan. 14. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!