Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért lehet ez?

Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 éve gitározok, de fél éve érdemben szinte nem fejlődtem, sőt.

Az egyszerűbb gitárszólók is kihívást jelentenek, pl November Rain, senkinek nem az jön le hogy milyen jól gitározok, szinte élvezhetetlen az egész.

Mitől van ez? Lehet hogy szimplán nincs tehetségem hozzá?

16/F



2022. jan. 20. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Nem jól tanulod, ha magas szintre akarsz jutni kell hozzá elmélet is.

Most van egy elméleti kurzusa a gitároznijó-n, érdemes ránézni, meg a kezdőgitártréninget.

Ha meg tudsz angolul justinguitar.

Szerintem hiányzik a strukturált tanterv, nem tudsz egyenletesen haladni ezáltal fejlődni sem.

Hozzátéve az idő nem számít semmit, 3-4 hónap tanárral többet lehet fejlődni mint egyedül évekig ha nem jól halad az illető.


Amúgy nem tehetség kell hozzá, hanem kitartás inkább. Nyilván vannak tehetséges gitárosok, de ők nem teszik fel a kérdést, meg ennyi idősen jó esetben albumon dolgoznak, de az kevés embernek adatik csak meg.

2022. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jártam szolfézsra, illetve zongorára, szóval értek ehhez, de azért köszi.
2022. jan. 20. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

És ezt nekünk honnan kellett volna tudnunk?

Ha meg értesz hozzá miért kérdezted meg, hisz tudsz mindent...

2022. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
A hármas számú kicsit szúrósan fogalmazott, de szerintem rátapintott a lényegre: ebből a kérdésből jóformán nem derül ki semmi - úgy meg nehéz bármit is mondani.
2022. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
65%

Aj ja sa domnievam že sa to vyznáš!

Je to asi kvôli tomu ,lebo hneváš sa moc na seba lebo ti něco niekedy neide, a vraj si přesvědčený/á o tom ,že to nevíš !

To nie je pravda! Určitě vieš!!

Neříkej pičoviny ,neříkej absolutně ! Nerieš to! Nech sa ti darí!

2022. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Oké, ha jártál valami szolfézsra, meg zongorázgattál, de a gitáron másként vannak kiterítve a hangok. Az egy más struktúra, mint a zongora. Hiába tanultál álltalános zeneelméletet, ha azta gitárra kell alkalmazni, akkor olyan tanár kell, aki ezt érti. Tehát menj tanárhoz, akár online oktatás is jó. Oké, 16 vagy, tehát még nem keresőképes, beszéld meg a szüleiddel. Már az is elég problémás, hogy ezt a kérdést idehoztad és nem anya/apával beszéled meg.
2022. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Waff ***** válasza:
100%
Azért bő 1 év gitártanulás után ne csodálkozz hogy nem megy a November Rain szólója...bár egyszerűnek írtad, szerintem rohadt nehéz JÓL eljátszani, úgy hogy benne legyen a feeling. 1 jó év gitározás még nagyon a kezdet, szerintem ha naponta órákat gyakorolsz, akkor úgy 4-5-6 év múlva leszel egy erős haladó szinten. Szóval kitartás és gyakorlás.
2022. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7.Mondjuk ez betudható annak hogy a YT tele van vágva olyan videókkal ahol 1-2 év gyakorlás után Petrucci szólókat játszanak és taglalják hogy Slash gitárjátéka pár hónap után hozható...

Hamis képet ad a média, iszonyat sok negatív hatása van ilyen téren.

2022. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Egyszerűen azért mert hirtelen nagyot akarsz gitározni. Lassan türelemmel, ha úgy érzed egyszerű népdalokat gyakorolj vagy Shadows Apache és a többi. Ehhez évek kellenek és gyanítom hogy még a hangszered is idegen a kezednek. Így pedig a nyújtások is bizonytalanok, hamiskásak.
2022. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ami stabil, azt gyakorold, így egyszer csak azt veszed észre, hogy már rég durva dolgokban is stabil vagy.
2022. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!