Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik dalokat hagytad volna...

Melyik dalokat hagytad volna rajta a The Beatles (White album) nagylemezen?

Figyelt kérdés

A White album becenevű dupla lemez nagyon híres, de sokan azt mondják (köztük George Martin producer), hogy még jobb szimpla lemez lehetett volna a töltelékszámok elhagyásával.


Ha te lettél volna a lemez szerkesztője és azt a feladatot kapod, hogy készíts a White albumból egy "hagyományos", 14 számos Beatles-nagylemezt, mi lett volna a tracklist? Figyelembe véve olyan szempontokat is, hogy lehetőleg egyforma legyen rajta a Lennon- és McCartney-szólószámok aránya, legyen legalább két Harrison-szám és egy Ringo-szólóének. És persze legyenek gyors, középtempójú és lassú számok is, ahogyan az egy Beatles-lemezen szokott lenni.



2022. jan. 31. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A White Albumról csak ezeket a számokat ismerem:


Back in the U.S.S.R.; Dear Prudence; Sexy Sadie; Long, Long, Long; Revolution 9; Honey Pie; Savoy Truffle; Helter Skelter. Illetve még az Ob-La-Di, Ob-La-Da-t, de azt szándékosan hagytam le, mert utálom. Ez így nem tenne ki egy albumot, ezért még megtoldanám 3-4-gyel, köztük a What's the New Mary Jane-nel, amely szintén ebben az időszakban készült, viszont nem került rá az albumra. Több verziója is van, de ez a legjobb:

[link]

2022. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mansour ***** válasza:
100%

Szerintem is el kellett volna hagyni a felét, és akkor az Abbey Roadhoz hasonlóan erős album lehetett volna. És legalább lett volna elég anyag a feloszlásuk után még egy LP kiadásához, ami abban a helyzet komoly üzleti siker lehetett volna.

Az én változatom ez lenne:

Dear Prudence

Glass Onion

While My Guitar Gently Weeps

Happiness is a Warm Gun

Blackbird

Piggies

Why Don't We Do It on the Road?

I will

Julia

Sexy Sadie

Revolution 1

Savoy Truffle

Cry Baby Cry

(Gondolkodtam a Helter Skelteren is a Revolution helyett, de az kevésbé illene az album hangzásvilágába. Ringo sajnos ki kell hogy maradjon, ha tényleg erős albumot akarunk...)

2022. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

első oldal (ilyen sorrendben):

Back In The USSR

Piggies

Blackbird

Happiness Is A Warm Gun

Revolution 1

Helter Skelter

Long Long Long


második oldal:

Birthday

Glass Onion

I Will

Why Don't We Do It In The Road

Ob-La-Di Ob-La-Da

Blackbird

While My Guitar Gently Weeps

2022. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
(amúgy az nem érdekelt, hogy melyiket ki szerezte - legyenek viszonylag jó számok, pihenésképp egy-két töltelék, meg legyen az egésznek füle-farka)
2022. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, természetesen mindenkinek megy a zöld pipa.


Én is elkészítettem a magam listáját:


A oldal


1. Back in the U.S.S.R.

2. Dear Prudence

3. The Continuing Story of Bungallow Bill

4. While My Guitar Gently Weeps

5. Happiness Is a Warm Gun

6. Blackbird

7. Long, Long, Long


B oldal


1. Martha My Dear

2. I'm so Tired

3. Birthday

4. Mother Nature's Son

5. Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey

6. Revolution 1

7. Cry Baby Cry


Nálam is végül kimaradt Ringo...

2022. febr. 1. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a Revolution 9-t és a Wild Honey Pie-t kihagynám. A mai napig emlékszem a döbbenetre, amikor először hallgattam végig az albumot, és ez csendült fel... :'D
2022. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!