Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek Tuomas Holopainen-...

Szerintetek Tuomas Holopainen-ben (Nightwish) még van elég ötlet egy igazán jó lemezhez?

Figyelt kérdés

Tartok tőle, hogy kezd kiégni. Az Endless Forms Most Beautiful és a Human:||:Nature sem voltak (szerintem) igazán jó lemezek, hiába voltak rajtuk jó dalok is.

Mit gondoltok? Lehet még számítani Tuomastól valami kiemelkedőre?



2022. márc. 7. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Toumas teljesen megunta a metalt, inkább filmzene felé tereli a dolgot már az Imaginaerum óta bár nekem az utóbbi két albummal sincs bajom, de Wishmastert nem is várok tőle.

Amúgy nem tartom valószínűnek hogy ad még ki igazán jó lemezt, ráadásul Markot is elvesztette...

Eleve olyan stílusban vannak aminek a népszerűsége kezd visszaesnk, kortárs bandákhoz képest legalább valamennyire a metalban maradtak.(ez pl. a Within Temptation-ről nem mondható el)

2022. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, bár mégis remélem, hogy valami jobbat alkotnak, mint a human nature volt. Sajnos az igazi metálos feeling már hiányzott abból, valamint Floor hangját egyáltalán nem használták ki, több számon csak Troy énekelt. Nagy hátrány most Marco kilépése, ami miatt kis híján feloszlottak tavaly januárban. Valóban lehet, hogy Tuomas már kiegett, de mégis remélem, azért összehoznak valamit, ami a Nightwish-hez jobban passzol. Vagy a B verzió egy abszolút csalódás album, aminek köze nincs a szimfonikus metálhoz és az együttes végét is jelentheti. Utóbbit igazán sajnálnám.
2022. márc. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Én izgalmasnak tartom a Nightwish folyamatos változását. Aki évtizedekig ugyanazt akarja hallgatni egy bandától, annak az igényeit más zenekar szolgálja ki.

Ezzel együtt az a megérzésem, hogy a következő akusztikus album lesz. Az meg tudjuk mit jelent...

2022. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

3-massal egyet értek, ameddig nem elektronikus popmetalt játszanak jöhet bármi. Sok mindent el lehet mondani róluk, de sosem álltak be a sorba az biztos.

Amúgy szerintem nem dobnak teljes akusztikus albumot a piacra, nincs igény a rajongói részről, max ilyen b side lesz mint most is.

Bár én nem tartom valószínűnek hogy lesz, meg értelme sem lenne sok.

Turnézni is többnyire a régi számokkal mennek.

2022. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Amikor a Nightwish megszületett és befutott, egy zenekar sem volt, aki hozzájuk hasonló zenét játszott volna. Ők voltak a zászlóshajó.

Ma már ott tartunk, hogy milliárd tucat Nightwish copy zenekar létezik már, akik a mai napig abból élnek, hogy az ő eredeti koncepciójukat másolják, és sokan közülük elég sikeresek azóta.

Nem csoda, hogy Tuomas ráunt erre. Mert úgy tűnik, hogy nincs ötlete, miközben kvázi kiragadták a kezei közül a “saját szabadalmát” olyan bandák, akik abból kovácsoltak hírnevet, hogy hangszerelésileg, témaválasztásban, az énekes stílusában és megjelenésében is leutánozták őket.

2022. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

#5.Sorolj fel egy párat, ezt sokan feldobják.

De akiről mindenki másolt az egyértelműen a Paradise Lost, ill. a Theater of Tragedy, The Gathering trio.

Withing Temptation, és a Tristania(ezekből lett a Delain, és a Sirenia)

pedig kortárs banda volt, de ők Gothic Doom Metallal indultak mint a Paradise Lost, és nem is játszottak hasonló zenét, addig a Nightwish végig power metalt játszott szimfonikus elemekkel.


Mark Jansen meg teljesen más irányzatot csinált, a Dark Passion-el inkább a Nightwish másolta őket. Neki is 2 bandája volt, először After Forever aztán az Epica, megint mondhatjuk hogy ők sem másolták őket, elvégre sokkal összetettebb zenét játszottak.


Az igazat megvallva, nem a Nightwish találta fel a spanyolviaszt a női énekes vonallal, de a fogós power metallal iszonyat módon betaláltak. De az is tény hogy senki nem játszott később sem hasonlót, inkább ők tévedtek át a Mark Jansen által kitaposott ösvényre.(mert ok. előtte is volt szimfonikus metal, de szerintem az After Forever vitte a csúcsra az első 2 albumban, most pedig az Epica)

2022. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Rajongói igény nagyon nincs egy Nigthwish akusztikus albumra. Toumas ugyanis azt nyilatkozta, hogy az a Nightwish befejezése lesz. Akusztikus albummal kezdtek és azzal is fogják befejezni. Mondjuk Toumas ilyen szempontból nem következetes. Először úgy volt, hogy Tarja nélkül nincs Nightwish. Marco távozása előtt mondta, hogy nem bír elviselni még egy tagcserét. Első körben maximálisan elutasította a virtuális koncertet, a Shoemakerre azt mondta, nem fogják élőben játszani. Meg a Greatest show on Earthre is azt mondta, hogy nem fogják az egészet játszani...
2022. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7.Azt fogják tenni amit a piac meg a rajongók diktálnak, ennyi.

Szerintem a B side egy amolyan igényfelmérés volt, nem volt tőle senki elájulva így maradnak a symphonic metal vonalon már ha lesz új album.

Ja Shoemaker az egyetlen hang ahol Floor kiereszti a hangját, szerintem az új éra legjobb szerzeménye az Endlessness mellett.(hozzátéve számomra az Imaginaerum és a Wishmaster a csúcs, 2 véglet szóval az utóbbi kettővel sincs bajom)

Greatest Show-t meg nem értem, unalmas és hosszadalmas, de persze ízlések és pofonok.(ha ilyesmire vágyok általában feldobok egy Octavarium-t)

2022. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Én már az EFMB után lemondtam róluk, a HN és Marco kilépése pedig az utolsó szegek voltak a koporsóban. Szerencsére az Oceanborn ugyanúgy hallgatható bármikor, annak az albumnak már soha nem fognak a közelébe sem érni.
2022. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

ez attól is függ mennyi jó disney mese jön ki :)


viccet félretéve, Toumas szinte minden ütős dolgot megkomponált már amit akart, így nem lepődnék meg, ha hagyná a lemezeket annyiban és csak a saját projektjére koncentrálna. azt gondolom, már csak a rajongók szeretete miatt csinálta a Human, Nature-t, mert kitartottak és éltették őket a teltházas bulikkal

2022. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!