Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a zongorán...

Miért van az, hogy a zongorán pontosan ki tudok énekelni hangokat, de ha énekelni kell egy dallamot, hamiskás leszek?

Figyelt kérdés
Mindig amikor gyakorlom az éneklést, tök jól megy, a skálámban (C2-G5) minden hangot könnyedén és pontosan ki tudok énekelni, de amikor szeretnék elénekelni egy dalt, akkor teljesen katasztrófa lesz a vége. Mi okozza ezt a nagy különbséget a gyakorlás és az éles helyzet között?

2022. márc. 13. 12:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Persze általában jó vagyok, ha nincs kíséret. Úgy értem, ha magamban csak úgy a csendben elkezdek dalolászni, akkor sokkal jobb vagyok, mintha megpróbálnék zenei alapra énekelni, vagy hallgatni az énekest, és utánozni azt.
2022. márc. 13. 12:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs referenciahang, amihez viszonyítani tudod a többit, nem találod el a kezdőhangot, onnantól az összes hamis lesz. Ajánlom a hangvilla használatát, az megadja az alaphangot, amihez tudod viszonyítani a kezdőhangot, onnantól jó lesz a többi is.
2022. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Így van. Hangvilla és gyakorlás.
2022. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kipróbálom akkor a hangvillát, csak nem teljesen értem a használatát. Addig értem, hogy meg kell koccintani, és akkor az kiadja a 440 hz-t, de azzal mit kell csinálnom? Meg kell próbálnom kiénekelni azt a hangot?


Egyébként valóban szeretnék több időt fektetni a gyakorlásba, mivel egy nap szeretnék pitch perfecten énekelni, és szép vibratot is akarok

2022. márc. 14. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiénekled azt a hangközt, ami az A4 (440 Hz) és a kezdőhang. Az A4-et hallod, az a referenciahang, a kezdőhang meg abból jön a relatív távolsága alapján. Így meglesz a kezdőhang, onnantól meg meglesz az összes.
2022. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 1Kilo_krumpli ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ, hogy mi lehet a probléma. a korod, nemed, a testalkatod és kb minden dolog a törzseden befolyásolja a hangodat. De az is lehet, hogy mentális, vagy lelki háttere van. Ha már elmúltál 18, ez valószínűleg a lelki/mentális kategória. Ha fiú vagy, és még tinédzser, akkor esetleg a mutálás zavar bele.

Persze lehet, hogy nem gyakoroltál eleget, de nem gondolom, hogy ez a probléma.

2022. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért van szerintem, mert a skálát már ezerszer elénekelted, benne van a füledben (plusz amikor zongorázod a hangokat amiket énekelsz akkor automatikusan hozzáigazítod). Ha kísérettel rosszul hangzik amit énekelsz, de alap nélkül nem, az valszeg azért van mert hamisan énekelsz, és amikor jön a kíséret akkor jobban kihallatszódik mint amúgy. Vagy pedig vagy túl mély vagy túl magas a kíséret és az zavar meg
2022. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!