Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitár való egy...

Milyen basszusgitár való egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

10 évig zongoráztam, amit nagyon szerettem, de mostanában nagyon megtetszett a basszusgitár. Sosem gitároztam, így nem tudom, hogy mivel érdemes kezdeni, egyáltalán nehezebb-e basszusgitáron tanulni, mint simán. Rengeteg kérdésem van a témával kapcsolatbna, így szívesen beszélgetnék valakivel privátban is a témáról. A zongorázásnak és a sok gépelésnek (informatikusnak tanulok) köszönhetően zongorista ujjaim vannak (hosszú, vékonyak). Ez nem tudom, mennyiben befolyásolná az ismerkedést a hangszerrel. Illetve nagy kérdés számomra az is, hogy mennyire nehéz megtanulni basszusgitáron játszani.

Köszönöm a válaszokat!



2022. márc. 25. 11:45
 1/6 A kérdező kommentje:

Ez milyen lenne?

Kezdőként nem szeretnék rögtön egy 120k-s gitárt lenni, elég gyakoriak a szangvinikus fellángolások nálam, így ki tudja, meddig pengetném.

[link]

2022. márc. 25. 11:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Írtam PM.
2022. márc. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért még nem kell rögtön gyerekbasszt venni :)
2022. márc. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen a junior méret valóban fura, de a kategória amúgy teljesen oké kezdetnek. Én is zongorával kezdtem pont, bár én 4 évig bírtam csak, utána kezdtem el basszus gitározni magamtól, kb 18 évesen. Szintén egy Corttal, azóta már van másik :)


Egyébként sokat segít a zenei múlt az biztos, valószínűleg van ritmusérzéked és egy egész stabil zenei elméleti tudásod mellé, szóval nem hiszem hogy gond lesz itt :)


A basszusgitárban az a jó szerintem, hogy az elején viszonylag könnyű belejönni, hamar lesz sikerélményed ha egyszerűbb számokat játszogatsz, kedvenc számaidból akár. Aztán persze tökéletesen és egyre technikásabban játszani nehezebb már, sok gyakorlást igényel. De szerencsére az internet tele van oktatóvideókkal és kottákkal, úgyhogy a többi csak rajtad múlik, hajrá!

2022. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vidar_frigard válasza:
100%

Üdv.


Igazából a Cort egy nagyon jó választás szerintem. Én jó pár éve pengetek a színpadon is, egy Action RW modellt. Nagyon kényelmes, keskeny jó kis nyaka van. Az általad mutatott modellnél, ha jól tudom csak elektronikában eltérő az enyémtől.

Ha jól tudom (de nem vagyok biztos benne ki kelle próbálnom) a Fender Jazz Bass ( és annak kópiái, esetleg Squer) típusoknak is eléggé kényelmes a nyakuk, persze batárabb az egész.

Esetleg ha valaki olvassa ezeket a sorokat írhatna ezzel az utóbbival kapcsolatban.


Köszi.

2022. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy kényelmes a Fender nyak :)

A Cortomra ugyan már nem nagyon emlékszem, de azt hiszem annak a nyakával sem volt bajom.


Most van egy Fender jazz bassem, ez a régi hangszerem, ezen már nem nagyon játszok, de csodálatosan jó élmény volt rajta játszani. (úgynevezett C nyaka van)


A jelenlegi Fender precision kicsit más nyakkal van szerelve (Modern C), kis idő kellett míg átszoktam, de ez is tökéletesen kényelmes.


Egy idő után szerintem bármelyikhez hozzááll a kezed, jól ki vannak azért ezek találva.

2022. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!