Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Harsonán játszom és nagyon...

Harsonán játszom és nagyon lusta a a nyelvem artikulációbál, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ezzel foglalkozó, témában jártas emberek véleményére vagyok kíváncsi.

Kb 7 éve harsonázom és előtte tenorkürtöztem. Mindig is bajom volt az artikulációmmal egyszerűen nem tudok 16.okat játszani egyfolytában állandóan beakad a nyelvem, nem tudom kontrolálni, bármennyit gyakorlok, vagy nem tudom valami rossz berögződés lehet, mert még amikor kicsi voltam mindig a fogaim között volt a nyelvem és úgy indítottam hangot és ez berögzült lehet. És ha elkezdem gyakorolni, csak elkezdem túlgondolni és görcsölök ezen és csak egyre rosszabb lesz. Valaki esetleg aki zenész és rézfúvós hangszeren játszik, tudna nekem valami tanácsot adni akár privátban? A válaszokért előre is köszi



2022. márc. 30. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
duplanyelvnek olvass utána!
2022. jún. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj gyakorlatokat. Játssz mondjuk 80bpm-ben 8 db nyolcadot és egy tartotthangot a végén (tatatatatatatatataaa), aztán nyomogasd felfelé a metronómot ötösével. Kényelmes magasságban egyszerűbb, told f-en vagy b-n, de azért variáld meg kicsit, mert én szarrá unnám magam, ha ugyanazon a hangon játszanám mindig. Naponta tolod kicsit és jó lesz.
2022. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szegény tatának szólj majd jó előre, hogy piszkosul fog csuklani! :)
2022. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!