Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan váltsak gyorsan akkordo...

Hogyan váltsak gyorsan akkordokat gitáron?

Figyelt kérdés
4 napja kezdtem el gitározni, és mindenkinek úgy tűnik olyan könnyen sikerül megtanulnia, hogy gyorsan váltson de nekem nem megy. Ez normális vagy egyszerűen csak rosszabbak a "képességeim" hozzá :D? Valakinek van valami technikája amivel gyorsabban lehetne megszokni a gyors váltást? Próbálkoztam már azzal hogy lerakom az ujjaimat valahova majd felemelem egy kicsit és vissza rakom úgy, hogy nem nézek oda hogy szokja meg a kezem, hogy hol kéne lenni az ujjamnak, de egyenlőre így is lassan megy. Vagy ha megy is nem jönnek ki nagyon szépen a hangok, vagy eltalálom hogy hol kell lennie az ujjaimnak de olyan gyorsan, hogy véletlen pl. lefogok még egyet picit.

2022. ápr. 2. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az ujjrend, akkor ez csak gyakorlás kérdése.
2022. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%
4 nap? Tegyél hozzá kettő darab nullát, és ha akkor sem megy, akkor elkezdhetsz gondolkozni azon, hogy mi nem stimmel, meg milyen képességeid vannak, vagy nincsenek. Négy nap az nulla, semmi, akkor is, ha napi 12 órát ezzel foglalkoztál.
2022. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne bontott akkor díjat játszanod, 8/8ban, és nem sikalnod, így lassabban,de tempóra tudod megtanulni az akkordok közötti váltást . Ha most viszonylag gyorsan vtasz akkordok át, de szarul,és berögzült,utána már nehezebb lesz javítani
2022. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor díjat=akkordokat
2022. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a negyedik napomon szerintem örültem, ha meg tudtam egyáltalán szólaltatni bizzegés, meg berregés nélkül minden húrt egy akkordban, váltásra még gondolni se mertem. Nem érdemes erre ráparázni, pláne nem egy ilyen dolog esetén, aminek nem is nagyon van külön speckó technikája, simán csak gyakorolni kell, és belerázódsz. Mindent úgy lehet megtanulni gyorsan csinálni, hogy megtanulod nagyon jól lassan csinálni.
2022. ápr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a gyors válaszokat! :) akkor úgy tűnik csak én gondoltam túl, bocsánat ;D
2022. ápr. 2. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem javaslom a fent írt, 12 órás gyakorlást. Sokszor kevés, hatványozottan többet ér, mint az egyszerre sok.


Ha komolyan szeretnél eredményeket elérni, fordulj tanárhoz. Létezik online oktatás is, szóval mindegy hol laksz. Ki lehet alakítani olyan tanmenetet, amivel képes vagy együtt menni és meg is tudod fizetni.


Ha érdeklődsz iránta, tegyél fel kérdést!

2022. ápr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
4 nap az semmi, egyelőre ilyeneken ne is gondolkozz, az ujjrend és a pengetés is számít, ezt nem lehet így megmondani látatlanban neked miért nem megy, gyakorlás hiánya vagy eleve rosszul csinálod, ehhez kell tanár, máshogy nem megy.
2022. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!