Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedű fogólap kicserélése...

Hegedű fogólap kicserélése otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek otthon amatőrként ki lehet cserélni a hegedűn a fogólapot, vagy inkább szakemberre bízzam? Erősen elvásott néhol az újjaim alatt, s megváltozott emiatt az újjak közötti távolság a hangok tiszta lefogásához. Gondoltam, megpróbálnám magam kicserélni, ha csak annyiból áll hogy a régit óvatosan leszedni, az újat meg felragasztani kell. Vagy kell új fogólapnál beállítani is valamiket ( pl dölésszöget)?



2022. ápr. 19. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is ragasztott fogólap, mint a gitárokon. Szakember. A fogólap csere feketeöves feladat. Korrekt barkácsolási gyakorlatom van, de nem mernék nekiállni. Sőt, nálam ügyesebb hobbiasztalos és amatőr hangszerépítő tesóm is azt mondja, hogy nem állna neki. Túl nagy a hibalehetőség.
2022. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jómagam is gitárhoz tudok hasonlítani. Én még a húrozást és azt követő beállítást is inkább szakemberre bizom a környékbeli hangszerboltban. Poton pénzért megcsinálja és tuti jó.

Amit te kérdezel, az egy elég komoly "beavatkozás". Valóban érdemesebb szakemberre bízni. Lehet megvan a varázsa annak, ha maga csinálja az ember, de én jobban örülök annak a varázslatnak, ami akkor jön elő, amikor játszok rajta :D

2022. ápr. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hangszerészhez vidd el, ne próbáld meg magadtól


A fogólap csere nem csak abból áll, hogy a régit leszeded és az újat felragasztod.

Alapból a ragasztó sem mindegy, jobb esetben nem használnak ehhez egyszerű háztartásban megtalálható ragasztót, hanem enyvvel ragasztanak, mivel az később is oldható ha esetleg kell majd újabb javítás.

Felragasztás után hozzá kell igazítani a hangszerhez, hozzá síkolni, szöget beállítani, felszín ívét beállítani, esetleg a körülötte lévő alkatrészeken is igazítani.


Az előző hozzászólók említették a gitár fogólapot, amihez annyira nem hasonlít a felragasztáson túl, különböző dolgokat kell vele csinálni a más forma és másmilyen kiképzés, másmilyen használat miatt, de egyiket sem csinálnám meg otthon.

2022. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van erről YT videó, hogy valaki otthon a konyha sarkában nekimegy egy ilyen műveletnek? Nem hinném :) Csak azt nem értem, ha a kezedtől kopott ki, akkor kell már ott lenni némi tudásnak, rálátásnak a témára. Csatlakozom a fentebb szólókhoz. Hangszerész! Ha egyáltalán van olyan értéke a hegedűnek, hogy érdemes legyen ezt a jó drága műveletet megcsináltatni. El tudom képzelni, hogy a manőver árán kifut egy másik, akár jobb hangszer. Gondolj!
2022. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez egy olcsó kategóriás hegedű. Ha sokba kerülne, akkor nem éri meg. Ami miatt ragaszkodok hozzá, hogy már húsz éve meg van. Viszont repedés is volt rajta már korrigálva, s nincs a legjobb állapotban. Lehet hogy a lecserélése a legjobb döntés.
2022. ápr. 22. 06:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos. Ha 20 éves és ragaszkodsz hozzá és szereted..., és nem ezzel akarod megváltani a világot csak a magad szórakoztatására használod, akkor viszont inkább újíttasd fel.
2022. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogólap lehúzása, gyalulása +húrozás, kábé 20+ezer forint. A hangszerészhez való utazás oda/vissza, ki tudja mennyi. Új hangszer igénytől, anyagiaktól függően 40ezer től. Lehet dönteni. Az sem kizárt, ha a hegedűkészítő meglátja olyan szerkezeti hibákat vesz észre, aminek a korrigálása egy "olcsóbb" hangszeren nem logikus. Én újat vennék.
2022. ápr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt viszont nem nagyon lehet forintosítani, ha valakinek a szívéhez nő a hegedű.
2022. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!