Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak rajtam kívül 16-20 év...

Vannak rajtam kívül 16-20 év körüliek, akik szeretik a Nightwish együttest?

Figyelt kérdés

Több korosztályombéli ismerős is beszólt nekem, hogy nem hiszi, hogy én bírok ilyen zenét hallgatni, mert ez annyira cink... Szerintük a pop, indie és a rap és hasonlók a menő zenék. Az efféle szimfonikus metál meg a 40+ osoknak való xd...

Kíváncsi vagyok, mennyire vagyok egyedül az izlésemmel 18 évesen.



2022. ápr. 24. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül felesleges is volt feltenni a kérdést, a Nightwish az egyik legnépszerűbb banda a fiatalok körében is.

De ezt a kérdést kimondottan metalra kiírják havonta egyszer. Csak menj egy Sabatonra, iszonyat sokan vannak 18-25 korosztályban, fiatalabbak is többnyire a korhatár miatt csúsznak le. Attól függetlenül nem domináns műfaj, de a hangos kisebbség miatt legalább képes megmaradni annak ami és talán senki nem hajt arra hogy mainstream legyen.

2022. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
16 éves vagyok és imádom őket, most meg amióta vettem koncertjegyeket, szinte csak Nightwisht hallgatok. Szard le mit mondanak.
2022. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, annyit pontosítanék, hogy a Nightwish pont annak köszönhette a népszerűségét, hogy nem egy klasszikus értelemben vett szimfonikus metal banda volt, mint pl. az After Forever akkor tájékán.

Hanem Power Metal banda, a legjelentősebb albumaik, mint a Wishmaster, Oceanborn ezek elég súlyosak voltak, gyors szólókkal, nagyon fogós játékkal.

Manapság is kb. a 10 legnépszerűbb banda fele power metal, nem véletlenül, mert ezeket szinte bárki szívesen hallgatja, aki nem szereti a metalt az is. De egy Epica-t már nem feltétlen ami ízig-vérig szimfonikus metal(meg progresszív is). Csak korrigálásképpen, igen ma már a Nightwish is szimfonikus lett, de az új albumokat azért sem szeretik sokan.

2022. ápr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül. Én lassan 21 éves leszek és nagyon imádom őket. Tervezgetem, hogy elmegyek a koncertjükre még akkor is, ha nincs kivel. 😅
2022. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 ismerős helyzet, nekem sem lenne kivel :D a környezetemben senkit nem találok, aki egy kicsit is kedvelné az ilyesmi zenét...de néhány gimis tanárom volt pár éve Nightwish koncerten, velük lenne közös téma XD
2022. ápr. 24. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem miért aggódtok az egyedüli koncert miatt.

Voltam számtalanszor, sok a fiatal és könnyű becsapódni bármelyik közösségbe.

Még ha nem vagy valami szociális ember akkor is, a zene és a közös téma segít könnyen oldódni, ha másról nem is a Nightwishről biztosan lehet beszélgetni egy Nightwish koncerten.


Azzal egyet értek hogy, már 10 évvel azelőtthöz is érezhetően visszaesett a népszerűség, elég csak megnézni akkor milyen előadók voltak, és hol léptek fel, 2000-res évek elejéről és 90-es évek végéről nem is beszélve.

Nagyrészt a fiatalságtól vesztettek támogatottságok, elvégre ez a fiatal korosztály műfaja.

De mondhatjuk azt is visszakerült ahova való, az underground-ba, így talán a minőségét is megőrzi, nem kap olyan szöget a koporsóba mint a Glam metal, vagy Nu-Metal.

2022. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Négyes válaszoló vagyok. Az egyedüli koncertezés miatt azért aggódom mert nem a fővárosban élek és sosem utaztam még egyedül Budapestre. Különben nem bánom ha egyes egyedül kell mennem egy olyan helyre, ahova régóta vágyom. 😅😌
2022. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, nem is arra gondoltam.

Csak sokan felhozzák azt érvnek, hogy egyedül nem élvezetes egy koncert, én ezt cáfoltam csak, azt hogy egyedül menni xy helyre azt nem.

2022. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom, 19 vagyok.

A helyedben csak annyit mondanék a fikázóknak, hogy te minőségi zenét hallgatsz, nem pedig menő zenét.

2022. ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

20/F


A Nightwishért pont nem vagyok oda, de úgy általánosságban a Power metalt és a hozzá hasonló alműfajokat preferálom, persze vannak a playlistemben Nightwish muzsikák is.


A többieket meg szard lesz... most őszintén, lehet egy lapon említeni egy T. Danny, Missh, KKevin (vagy bármelyik külföldi Lil ... rappert) és a többi hasonló szintű tucatfost egy Nightwishhel? Még belegondolni is röhejes. :D

2022. máj. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!