Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miben különbözik a heavy...

Miben különbözik a heavy metal és a hard rock?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 29. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is szeretném tudni, mert még senki nem tudta elmagyarázni a különbséget. A Deep Purple-Led Zeppelin-Black Sabbath hármast is rendszeresen nevezik hol hard rocknak, hol meg heavy metalnak.
2022. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan én sem tudnám megmondani, de az említett Purple-Zeppelin-Sabbath triumvirátus képviseli nagyjából a határt. Ami ezeknél keményebb, az metal; ami lágyabb, az rock.
2022. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Led Zeppelin proto heavy metal, alkalmaztak olyasféle elemeket de nem állt össze annyira. Nem mellesleg zenei témák elég populárisak voltak, hajmetalt és a később megjelent post-grunge-t idézve.


Deep Purple első neoklasszikus/speed metal bandák egyike, nyilván pl. a Highway Star heavy metal, azon belül is speed metal de amúgy többnyire hard rock-t játszottak, de ami fontos hogy klasszikus zenei szemlélettel, ez tette őket előrevetítővé és szerintem őket éppen ezért nem tenném hard rock skatulyába mert messze túlmutattak pl. az AC/DC-n és megelőzték ezzel korukat, gyakorlatilag az egész NWOBH mozgalomra hatással voltak.


Black Sabbath-t gondolom nem kell elmagyarázni, már a Black Sabbath című szám lerakta a Doom Metal és Sludge Metal alapjait. 3 közül ők játszottak leginkább súlyos heavy metalt, de a blues alapok miatt elég hamar ki is fulladt az egész.(annak ellenére a létrehozott alműfajokat tovább vitték sokan és új alapokra helyezték)


Szerintem ezen írás alapján rájössz:

Heavy Metal absztrakt megnevezés, olyanaln nem igen fogsz találkozni ami kimondottan heavy metal de igazából minden alműfajt ez alá sorolunk.(Power Metal, NWOBHM, Doom Metal stb.)

Ja és a heavy metal igazából a 80-as években függetlenedett el teljesen és vált önálló műfajjá, ami talán a Judas Priest, Iron Maiden megjelenésétől van számítva, amikor is elhagyták a blues-t és a klasszikus zenei alapokat helyezték előtérbe, akkor már szinte teljesen elváltak a hard rock-tól.


Mondjuk ezzel párhuzamosan a hard rock is fejlődött sokat, sok mindent átvett a modernebb metal alműfajokból, fölig a melodikusabb vonalról.

A különbség az agresszivitásban, a riff-k súlyosságában, a tempóban, a szélsőségességben keresendő leginkább, mert az sem egyértelmű hogy a blues már nem igazán része a modern heavy metalnak, a hard rock-ból is felmutatható olyan szám ami klasszikus zenét vesz alapul akár a Rush pl.

Hozzátéve, ha sokféle zenét hallgatsz egy idő után simán meg tudod magad is különböztetni.

2022. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom zenei újságíró metál témában, tőle kérdeztem ezt egyszer és azt mondta nincs egyértelmű határ.
2022. ápr. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!