Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lakkozzam le a gitárnya...

Hogyan lakkozzam le a gitárnyakat?

Figyelt kérdés

Van stratocaster nyakam. Amit szeretnék az , hogy ilyen vintage hatása legyen mint 50s - 60s évek beli Fendernek . Tehát öregíteni szeretném a kinézetét . Egy ilyen nagyon sárga nagyon fényes végeredményt szeretnék kapni .

Itt van pár link , ilyenre gondolok:

-

[link]

-

[link]

-

[link]


Milyen típusú lakkot érdemes vennem erre a feladatra?

Magán a lakkon kívül kell még valami mint alapozó vagy valami amit a legvégén kenek rá ?

Milyen eszközökre lesz szükségem (pl. ecset)?

Mik ennek a folyamatnak a lépései és sorrendje ?

Nagyjából hány rétegben kell lekennem , vagy majd látom milyen a szín és majd akkor döntöm el elég-e?


(Illetve lenne még egy valami . Magát fogólapot szeretném pár tónussal besötétíteni . Én erre faápolót hallottam de ti mit ajánlotok rá?)



2022. máj. 11. 21:47
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A fogólapot elég lenolajkencével átkenni (ecsettel 1-2 rétegben) ez kb 1-2 árnyalatnyit sötétít rajta, ha kevés akkor dióolajjal tovább sötétíthető. Próbát érdemes csinálni mert utólag nehezen lehet világosítani a színén. Ha megszáradt bútorápolóval is áttörülhető. A hangszereket sellakkal szokták fényesíteni, polírozni festés után de ez elég gyakorlott kezet igényel ajánlanám, hogy vidd bútorjavító műhelybe. Ha házilag akarod akkor három komponensű faápoló festéket ajánlok ehhez csak fel kell csiszolni a fát , majd portalanítás után ecsettel felvinni (bármilyen színű választható). Ezeket a profi fafestékeket elég egyszer felkenni és nem kell lakkozni sem mert alapozón túl selyemfényű védőréteget is tartalmaz. Keresd a víz és kopásálló festéket vagyis a drágábbakat. Én nem vacakolnék vele mert lehet, hogy a festék áráért meg is csinálna egy ilyen kis munkát egy bútorfényező, hangszerjavító, stb.
2022. máj. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a barkácsolás a cél, akkor oké, lelked rajta. Más esetben a fenti hozzászólás eléggé érvényes. Leszámítva, hogy nem festéket akarsz rákenni, hanem lakkot, ami nekem azt jelenti, hogy látszani kell a fa erezetének az elkészült kezelés után.
2022. máj. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Sárga gitárnyakakat mutatott azért ajánlottam a színezett fapácot.:D Amúgy a fa erei elég jól átlátszanak ezeken. Persze az is megoldás, hogy olcsó pár száz Ft-os vizes fapáccal átkeni olyan színűre amilyent akar és egy erős selyemfényű lakkal átkeni de egy komoly lakk is hasonló árfekvésű mint a fent említett komplex favédő pác. Mondjuk én egy hangszernek azért megadnám ami jár, az-az profi politúrt.
2022. máj. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!