Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit jelent az, hogy a rock...

Mit jelent az, hogy a rock nem tudott megújulni ?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdést itt, hogy a rock miért szorult vissza és ott írták sokan , hogy nem tudott megújulni. Ez mit jelent ? Hogy kellett volna megújulni ? Másik műfajok , hogy újultak meg ?
2022. máj. 17. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem pont én írtam azt a választ.

Megújulás alatt azt értettem hogy nem tudott egy újabb hullámot lendíteni, kifulladt az aktuális mozgalom és ezért csökkent a népszerűsége.

Rock megújult pl. a grunge idején, az tökéletes példa hogy stílus szinten hogyan tud egy műfaj teljesen megújulni, elvégre nőtt a népszerűség, sok új zenész fogott hangszert akik később létrehozták pl. a groove metal-t, majd később a nu-metalt is.

90-es évek óta nem volt ilyenre példa, ezért sincs akkora kultusza mint akkor, habár soha nem fog kihalni, mert pl. a country, és a blues sem, de már messze van a peak népszerűségtől és valószínűleg nem fogja elérni többször, habár nem látok a jövőbe de szerintem ezt a műfajt "kimaxolták", ennél jobb szó nincs rá.


Másik műfaj, lást a hip-hop -> trap hogyan újult meg, ill. az elektromos zenében sem a dance uralja a műfajt már.

2022. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Megújulni? Nem igazán értem. Ha a jókai bablevesbe csicseriborsót teszel bab helyett az megújul, még az is lehet, hogy finom lesz, de az már nem jókai bableves.
2022. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
#2.Akkor a progresszív rock az mi?
2022. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

én egy másik zenei stílusban, a hardstyle-ban vagyok otthon, bár csak pár éve vagyok a stílusban benne, azóta is történt bőven változás, ezeket a videókat ajánlom megtekintésre:

[link]

[link]


ez pl ilyen módon újult meg, hogy a kérdésed utolsó részére válaszoljak :)

2022. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
#1: A grunge-ot meg a nu-metalt én inkább nevezném hanyatlásnak, mint megújulásnak.
2022. máj. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ízlés kérdése. Én is szerettem a 80-as, 90-es évek rock zenéit. És nagyon sok fajtáját. Én úgy gondolom, hogy nem kell feltétlenül valaminek megújulnia. Ha valami jó, azt mindig szeretni fogják. A számok változhatnak. Lesznek olyan évek, amikor kevésbé lesz népszerű, és lesz amikor meg újra rátalálnak. Vagy jön egy banda, amelyik valami jót hoz össze, de ennek sem kell feltétlenül újnak lennie. Valami jó hangzás, jó gitárszólók, pazar énekes. Vagy egy jó szöveg.
2022. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!