Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azért ugye perelhető egy...

Azért ugye perelhető egy együttes, ha a megrendelőnek a produkciót félplaybackként adják el, viszont a fellépés full playbackről szól, legfeljebb egy kis ráéneklés van az énekestől?

Figyelt kérdés
A maradék 3 tag meg csak tátog végig, igaz ezt az énekes is megtehetné, hiszen full playback az egész.
2022. máj. 31. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, ilyesmiről még csak hallani se hallottam sose.

Ha az énekes ráénekel, akkor az már fél playback. Akkor lenne full playback, ha egy hang se származna az előadóktól.

2022. jún. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vmg ***** válasza:
Meg kell nézni mi van a szerződésben.
2022. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az fél playback lenne, hogy a 4 tagból 1 ráénekel a saját hangjára egy kicsit, a maradék 3 pedig szó szerint végigtátogja a fellépést egy másik énekes hangjára (aki épp nincs jelen az együttesből a fellépésen).


Mindig is úgy tudtam, az a fél playback, amikor maga a zene playback (nem játszanak hangszereken, legfeljebb csak úgy csinálnak), viszont az ének teljesen élőben szól (magyarán egy karaoke alap van betéve).

2022. jún. 1. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá szakmailag, de ha az énekes ráénekel, az szerintem is félplayback.
2022. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen csak abban a pár dalban énekel rá, amelyikekben szerepel, hisz vannak dalok, amelyeknek nem résztvevője a színpadon történő előadásban, így az összes többi szám 100% playback akárhogy is nézzük.
2022. jún. 1. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!